iPhone SE 3 ma więcej RAM niż poprzedni model SE 2. gen.

Tomek Czech   10 marca 2022

Pokazany we wtorek iPhone SE 3. generacji ma kilka ulepszeń w stosunku do poprzednika, o których Apple poinformowało oficjalnie podczas konferencji „Peek Performance”. Okazuje się, że nowy model różni się od poprzednika w jeszcze jednym, ważnym aspekcie, o którym firma z Cupertino nie wspomniała – większą ilością pamięci RAM.

berrolia

iPhone SE 3 (2022) – ile RAM?

Redaktorom MacRumors, przy współpracy z deweloperem Moritzem Sternemannem, udało się ustalić, że iPhone SE 3 posiada 4 GB RAM. Czyli o 1 GB RAM więcej od poprzednika, iPhone’a SE 2020.

4 GB RAM to tyle, w ile wyposażone są np. iPhone’y 13 i 13 mini. Wersje 13 Pro i Pro Max posiadają 6 GB RAM.

Większa ilość RAM umożliwiła znaczne ulepszenie kamery iPhone’a SE 3, która teraz obsługuje technologię Deep Fusion, Smart HDR 4 (dla zdjęć) oraz style fotograficzne, dotąd obecne jedynie w iPhone’ach z serii „13”.

Oprócz tego, iPhone SE 3. gen. różni się od poprzednika także lepszym procesorem (A13 Bionic vs. A15 Bionic), wsparciem 5G, lepszą baterią oraz twardszym szkłem przedniej i tylnej obudowy. Jest też od niego minimalnie lżejszy.

Nowy iPhone SE będzie dostępny w przedsprzedaży już jutro. Oficjalna premiera sklepowa odbędzie się w przyszły piątek, 18 marca.

Polskie ceny iPhone’a SE 3 znajdziesz tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: