Co?! Nowy MacBook Air (2022) nadal z procesorem M1 i bez ekranu mini-LED (raport)

Tomek Czech   10 marca 2022

Wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo podaje dość zaskakujące informacje na temat nowego MacBooka Air, którego premiera ma się odbyć jeszcze w 2022 r. Niestety, nie są do dobre wiadomości.

berrolia

MacBook Air (2022) – bez M2 i mini-LED?

Po pierwsze, według analityka, nowy MacBook Air nie będzie posiadał procesora M2, na co wskazywały wcześniejsze przecieki. Ma być nadal wyposażony w chip M1. Pozytywna informacja jest tylko taka, że zdaniem Kuo ma to być zmodyfikowana, nieco bardziej wydajna wersja tego układu.

Po drugie, źródła w łańcuchu dostaw Apple wskazują, że nowy Air nie będzie posiadał ekranu mini-LED, który zastosowano w najnowszym iPadzie Pro 12,9” oraz MacBookach Pro 14” i 16”. Może być to jednak dobra wiadomość w kontekście ceny tegorocznego MacBooka Air – użycie ekranu LCD pozwoli utrzymać niską cenę urządzenia.

Na szczęście Ming-Chi Kuo ma również dobre informacje – komputer ma mieć nowy dizajn i ma być dostępny w nowych wersjach kolorystycznych.

Przypomnę, że według leakera Jona Prossera, nowy MacBook Air będzie mocno przeprojektowany: zniknie charakterystyczny dizajn z dolną częścią obudowy o zmiennej grubości – nowa wersja ma mięć tę samą grubość na całej długości, jak MacBook Pro.

Laptop ma też być „niewiarygodnie cienki”.

Krawędzie będą płaskie, na wzór iPhone’a 12/13 i nowych iPadów.

Ciekawą, choć z pewnością kontrowersyjną nowością mają być białe ramki wokół ekranu oraz przeprojektowana, również biała klawiatura.

Komputer ma być dostępny w siedmiu kolorach, na wzór iMaca 24” z M1.

Leaker @dylandkt, którego przecieki o nowych produktach Apple w ostatnim czasie zawsze się potwierdzały, podał kilka dodatkowych informacji o nowym MacBooku Air:

  • kamera 1080p
  • magnetyczny port ładowania MagSafe
  • zasilacz 30 W
  • klawiatura z pełnowymiarowymi klawiszami funkcyjnymi
  • brak wentylatorów
  • premiera w połowie 2022

Nowy Air będzie najprawdopodobniej wyposażony w dwa porty Thunderbolt/USB-C.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: