Nowy MacBook Air z M2 jest cieńszy od pierwszego iPhone’a – najcieńszy laptop w historii Apple

Tomek Czech   12 czerwca 2022

Zaprezentowany na WWDC 2022 nowy MacBook Air z M2 jest całościowo aż o 20% mniejszy od poprzedniego modelu. Jest od niego zarówno lżejszy, jak i cieńszy. Okazuje się, że to najcieńszy laptop kiedykolwiek wyprodukowany przez Apple.

berrolia

MacBook Air (M2, 2o02) – „niewiarygodnie smukły”

Trzeba zacząć od tego, że zmieniła się konstrukcja MacBooka Air. Najnowszy model, po raz pierwszy w historii Aira, ma jednakową grubość na całej długości – poprzednie modele miały charakterystyczny dizajn ze zwężającą się dolną częścią obudowy.

Oczywiście w najcieńszym miejscu poprzednie modele Aira były niezwykle cienkie – rekordzista miał zaledwie 3 milimetry. Podobnie było w przypadku 12-calowego MacBooka sprzedawanego przez Apple w latach 2015 -2019 (3,5 mm).

Natomiast w najgrubszym miejscu obydwa te modele nigdy nie były tak cienkie, jak obecny Air z M2. Najcieńszy MacBook Air miał do tej pory grubość 1,56 cm, a MacBook 12” – 1,35 cm.

Najnowszy MacBook Air ma tymczasem zaledwie 1,13 cm grubości.

Okazuje się, że jest tym samym cieńszy od pierwszego modelu iPhone’a, który miał 1,16 cm grubości.

MacBook Air z M2 jest też najlżejszym 13-calowym Airem w historii – waży zaledwie 1,24 kg. Lżejszymi od niego laptopami Apple były tylko dwa modele: MacBook Air z ekranem 11 cali  (1,08 kg) oraz MacBook z ekranem 12 cali (0,92 kg).

Więcej informacji o najnowszym MacBooku Air z M2 znajdziesz tutaj, a jego polskie ceny – tutaj.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: