Nowości w iOS 16: funkcja walkie-talkie

Tomek Czech   16 września 2022

Jedną z nowości w iOS 16 jest nowe API, które umożliwa dodanie funkcjonalności walkie-talkie aplikacjom firm trzecich. To debiut tej funkcji na iPhonie – na razie jest ona dostępna jedynie na Apple Watchu, jako natywna aplikacja Apple.

berrolia

iOS 16: funkja walkie-talkie

Nowe API, które zostało udostępnione deweloperom, nazywa się „Push to talk”. Apple zaprezentowało jego działanie podczas jednej ze specjalistycznych sesji na WWDC22.

„Push to talk” umożliwia błyskawiczną komunikację – wystarczy nacisnąć jeden przycisk. API wspiera zarówno wysyłanie, jak i otrzymywanie wiadomości głosowych w czasie rzeczywistym, podczas gdy aplikacja działa w tle.

Kiedy ktoś inicjuje z nami rozmowę walkie-talkie, baner powiadomienia pojawia się na górze ekranu iPhone’a. Możemy odpowiedzieć rozmówcy lub opuścić konwersację.

API „Push to talk” przewiduje opcje rozmów indywidualnych oraz grupowych.

Pierwsze aplikacje walkie-talkie powinny pojawić się już niedługo.

Pamiętajmy, że począwszy od watchOS 5 Apple oferuje natywną aplikację walkie-talkie na Apple Watchu. Nie jest wykluczone, że wraz z jedną z przyszłych aktualizacji iOS 16 funkcja ta trafi również do iPhone’a.

Więcej nowości w iOS 16:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: