Apple ogłasza nową funkcję iOS 16 – ładowanie czystą energią

Tomek Czech   12 września 2022

Apple zdradziło dzisiaj, że jeszcze w tym roku doda do iOS 16 nową funkcję – ładowanie czystą energią (Clean Energy Charging).

berrolia

iOS 16 – ładowanie czystą energią

Wzmianka o Clean Energy Charging pojawiła się w informacji prasowej opublikowanej dzisiaj przez Apple z okazji udostępnienia iOS 16. Jest to jedna z funkcji, których nie znajdziemy w pierwszej wersji iOS 16, która trafiła do naszych telefonów dzisiaj – zobacz pełną listę tych funkcji tutaj.

Firma z Cupertino nie zdradza wielu szczegółów na tamat ładowania czystą energią poza tym, że jej wprowadzenie ma na celu zmniejszenie śladu węglowego generowanego przez nasze iPhone’y. Dlatego system będzie optymalizował godziny ładowania tak, żeby jak najwięcej ładowania przypadło na czas, gdy w sieci “płynie” energia pochodząca z czystych, odnawialnych źródeł.

Zamów iPhone’a 14 Pro w przedsprzedaży z dostawą już 16.09!

Niestety funkcja ta na początku będzie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Najciekawsze nowości w iOS 16:

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: