iOS 16 – Face ID działa w poziomie w najnowszych iPhone’ach

Łukasz Bernaczyk   8 czerwca 2022

Od prezentacji iOS 16 nie minęło jeszcze 48 godzin, a co chwilę dowiadujemy się o kolejnych nowościach, których Apple nie pokazało podczas otwierającego konferencję WWDC ’22 keynote’u. Jedną z takich nowych funkcjonalności jest możliwość odblokowywania najnowszych modeli iPhone’a za pomocą Face ID w pozycji poziomej (a nawet ukośnej!).

berrolia

iOS 16: Face ID działa w pozycji horyzontalnej

O nowych możliwościach Face ID Apple oficjalnie wspomina tylko enigmatycznie stwierdzając, że iOS 16 oferuje “znacznie ulepszone odblokowywanie iPhone’a”. Okazuje się, że firmie z Cupertino chodzi prawdopodobnie o fakt, że nowy system pozwala na skuteczne użycie Face ID, nawet jeżeli nie trzymamy iPhone’a pionowo.

Portal MacRumors jako pierwszy podał, że w iOS 16 Face ID umożliwia odblokowanie iPhone’a także przy horyzontalnym ułożeniu, co nie było możliwe we wcześniejszych wersjach systemu, z iOS 15.5 włącznie.

W związku z tym, że na moim redakcyjnym iPhonie 13 Pro od wczoraj również testuję iOS 16 deweloper beta 1, postanowiłem sam zweryfikować te doniesienia. Po kilu testach muszę stwierdzić, że, faktycznie – odblokowywanie telefonu w pozycji horyzontalnej działa bezproblemowo.

Ale mało tego – Face ID działa również bez zarzutu przy ukośnym ułożeniu iPhone’a, niezależnie od kąta nachylenia.

Nie jest to żadna rewolucyjna nowość iOS 16, ale jednak praktyczna i w niektórych przypadkach znacznie ułatwia życie.

Niestety jest jedno „ale”. Funkcjonalność ta działa perfekcyjnie, ale tylko na iPhone’ach z serii „13”. Testowałem ją również na iPhonie 12 Pro oraz iPhonie XR – niestety bez sukcesu.

Więcej o iOS 16:

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: