iOS 16 – Face ID działa w poziomie w najnowszych iPhone’ach

Łukasz Bernaczyk   13 września 2022

Jedną z ciekawych nowych funkcjonalności udostępnionego wczoraj iOS 16 jest możliwość odblokowywania najnowszych modeli iPhone’a za pomocą Face ID w pozycji poziomej (a nawet ukośnej!).

berrolia

iOS 16: Face ID działa w pozycji horyzontalnej

O nowych możliwościach Face ID Apple oficjalnie wspomina tylko enigmatycznie stwierdzając, że “iOS 16 oferuje znacznie ulepszone odblokowywanie iPhone’a”. Okazuje się, że firmie z Cupertino chodzi prawdopodobnie o fakt, że nowy system pozwala na skuteczne użycie Face ID, nawet jeżeli nie trzymamy iPhone’a pionowo.

Po WWDC 2022 MacRumors jako pierwszy podał, że w iOS 16 Face ID umożliwia odblokowanie iPhone’a także przy horyzontalnym ułożeniu, co nie było możliwe we wcześniejszych wersjach systemu.

Jeszcze podczas testowania wersji beta iOS 13 sprawdziłem działanie tej funkcji na moim redakcyjnym iPhonie 13 Pro. Odblokowywanie telefonu w pozycji horyzontalnej działało bezproblemowo.

Ale mało tego – Face ID działa również bez zarzutu przy ukośnym ułożeniu iPhone’a, niezależnie od kąta nachylenia.

Nie jest to żadna rewolucyjna nowość iOS 16, ale jednak praktyczna i w niektórych przypadkach znacznie ułatwia życie.

Niestety jest jedno „ale”. Funkcjonalność ta działa perfekcyjnie, ale tylko na iPhone’ach z serii „13”. Testowałem ją również na iPhonie 12 Pro oraz iPhonie XR – niestety bez sukcesu.

Oczywiście funkcja będzie też najprawdopodobniej działać na iPhone’ach 14.

Zamów iPhone’a 14 Pro w przedsprzedaży z dostawą już 16.09!

Więcej o iOS 16:

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: