Dla tej jednej zmiany warto zainstalować iOS 16

Tomek Czech   13 września 2022

5 lat. Tyle czekaliśmy na powrót informacji o procentowym poziomie naładowania baterii do pasku statusu w iPhonie. To, co zabrał nam notch wraz z pojawieniem się iPhone’a X w 2017 r., oddaje udostępniony wczoraj przez Apple iOS 16.

berrolia

iOS 16 – bateria w procentach

iOS 16 umożliwia dodanie procentowego wskaźnika baterii do paska statusu na ekranie iPhone’a.

Wystarczy wejść w Ustawienia -> Bateria, gdzie znajdziemy opcję „Procent baterii”. Aktywujemy przełącznik i gotowe.

Liczba określająca procent naładowania baterii znajduje się wewnątrz ikony baterii w prawym górnym rogu ekranu. Nie zmieścił się znak „%”, ale nie jest to przecież potrzebne.

Kiedy ładujemy telefon, ikonka staje się zielona i pojawia się w niej dodatkowo mały symbol ładowania.

Tylko tyle i aż tyle. To z pozoru mała zmiana, ale znacznie ułatwia korzystanie z telefonu tym, którzy często sprawdzali procent naładowania baterii w Centrum sterowania. Czyli prawdopodobnie zdecydowanej większości użytkowników.

Zamów iPhone’a 14 Pro w przedsprzedaży z dostawą już 16.09!

Niestety, opcja „Procent baterii” jest niedostępna na kilku modelach iPhoen’a z notchem – nie skorzystamy z niej na iPhonie XR, iPhonie 11, iPhonie 12 mini i 13 mini.

Nieco kontrowersji wzbudził sposób implementacji nowego rozwiązania przez Apple – ikona baterii pozostaje całkowicie wypełniona aż do momentu, kiedy poziom naładowania spada do 20%. Może to być mylące dla użytkowników.

Przypomnę, że w pasku statusu na ekranie iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max będzie z powrotem w klasyczny sposób wyświetlany status baterii – ikona baterii oraz poziom jej naładowania wyrażony w procentach.

Zobacz też: Apple ogłasza nową funkcję iOS 16 – ładowanie czystą energią

Najciekawsze nowości w iOS 16:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: