iOS 16 – wycinanie obiektów ze zdjeć działa rewelacyjnie! Zobaczcie wideo

Tomek Czech   14 września 2022

Jedną z nowości udostępnionego w poniedziełak iOS 16 jest proste i szybkie wycinanie obiektów ze zdjęć. Funkcja działa rewelacyjnie – wycinanie jest proste, szybkie i daje naprawdę dobre efekty. Zobaczcie wideo.

berrolia

iOS 16 – wycinanie obiektów ze zdjęć

Nowa funkcja jest możliwa dzięki wykorzystaniu zaawansowanego uczenia maszynowego i silnikowi neuronowemu, mogącemu wykonać 40 miliardów operacji w ciągu ułamka sekundy.

Apple opisuje ją w ten sposób:

Wycinanie obiektu z tła

Wybrany obiekt można wyciąć ze zdjęcia albo wyodrębnić poprzez usunięcie tła. Ta funkcja działa między innymi w apce Zdjęcia, zrzutach ekranu, Szybkim przeglądzie i w Safari.

Żeby wyciąć obiekt z tła wystarczy dotknąć go palcem i sekundę przytrzymać. Poczujemy delikatny sygnał haptyczny, co jest znakiem, że możemy przeciągnąć już wycięty fragment do innej aplikacji. Możemy też użyć podręcznego menu, które wyświetli się obok, żeby skopiować obiekt lub udostępnić go w wybranej aplikacji.

Wycięty obrazek możemy szybko wysłać mailowo lub jako wiadomość iMessage, czy np. wkleić do notatki lub innego dokumentu.

Zobaczcie, jak to wygląda.

Funkcja jest dostępna na iPhone’ach z czipem A12 Bionic (iPhone XS, XS Max, Xr) i nowszych.

Zamów iPhone’a 14 Pro w przedsprzedaży z dostawą już 16.09!

Więcej o iOS 16:

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: