Raport: Apple pracuje nad większym iPadem Pro z ekranem miniLED 14,1”

Łukasz Bernaczyk   10 czerwca 2022

Według najnowszych doniesień bardzo wiarygodnego eksperta ds. wyświetlaczy, Rossa Younga, Apple intensywnie pracuje nad nowym iPadem Pro w większym rozmiarze, z ekranem o przekątnej jak w mniejszym z najnowszych MacBooków Pro, czyli 14,1 cala.

iPad Pro 14,1″ (2023)

Ross Young to prezes firmy Display Supply Chain Consultants, a jego bardzo wysoka wiarygodność w kwestii przecieków dotyczących Apple wynika z faktu, że posiada on wiele niezależnych źródeł w azjatyckim łańcuchu dostaw firmy z Cupertino.

Wczoraj Young potwierdził zeszłoroczne doniesienia Marka Gurmana z Bloomberga o tym, że Apple już od jakiegoś czasu pracuje na iPadem z większym niż dotychczas ekranem. Podał też kilka bardziej szczegółowych informacji na temat tego modelu.

Według Younga, przekątna wyświetlacza nowego iPada Pro będzie wynosiła 14,1 cala. Jak wiemy, to dokładnie tyle, ile wynosi przekątna mniejszego z zeszłorocznych MacBooków Pro.

Podobieństwa do MacBooka Pro 14” na tym się jednak nie kończą. Ekran nowego iPada ma również być wykonany w technologii mini-LED i  oferować zmienną wartość odświeżania z maksimum na poziomie 120 herców.

Możliwe więc, że matryce dla nowych iPadów Pro i MacBooków Pro o przekątnej 14,1″ firma z Cupertino będzie produkowała u tego samego podwykonawcy, a nawet może na tych samych liniach produkcyjnych.

Co ciekawe, według Rossa nowy iPad 14,1 cala może trafić do sprzedaży już na początku przyszłego roku.

Przypomnę, że już jesienią tego roku możemy zobaczyć nową generację iPadów Pro w obecnie dostępnych rozmiarach, czyli 11″ i 12,9″. Modele te mają otrzymać pokazany kilka dni temu układ M2 oraz magnetyczne złącze ładowania MagSafe w tylnym, szklanym panelu. Mniejsza, czyli 11-calowy wersja, może zostać wyposażona w ekran mini-LED, nazywany przez Apple Liquid Retina XDR, który trafił już wcześniej do modelu 12,9”.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: