Raport: iPad Pro 11″ również otrzyma ekran mini-LED

Łukasz Bernaczyk   9 lipca 2021

Według informacji analityka Ming-Chi Kuo, już w przyszłym roku mniejszy z iPadów Pro, z wyświetlaczem o przekątnej 11 cali, otrzyma taki sam ekran, jak jego większy brat iPad Pro 12,9″. Mowa oczywiście o rewelacyjnym wyświetlaczu Liquid Retina XDR wykonanym w technologii mini-LED.

berrolia

iPad Pro 11″ (2022) z wyświetlaczem Liquid Retina XDR

W swojej najnowszej notatce skierowanej do inwestorów Ming-Chi Kuo pisze, że w 2022 roku, oprócz nowych MacBooków Air, wyświetlacz mini-LED, który Apple nazywa „Liquid Retina XDR”, otrzyma również 11-calowy iPad Pro.

Jak wiemy, w kwietniu tego roku Apple przedstawiło tegoroczną generację iPadów Pro z procesorami M1. Większy z nich (12,9”) otrzymał wyświetlacz mini-LED, natomiast mniejszy (11”) pozostał przy ekranie LCD z podświetlaniem LED.

Ekran Liquid Retina XDR w nowym iPadzie Pro 12,9″ świeci z mocą 1000 nitów, a skokowo nawet 1600 nitów, ma 10000 diod mini-LED, 2500 stref wygaszania oraz rozdzielczość 5,6 miliona pikseli.

Apple opisuje go w ten sposób:

Ekstremalny zakres dynamiczny debiutuje w iPadzie Pro 12,9 cala.

Wyświetlacz Liquid Retina XDR imponuje bogactwem realistycznych detali. Współczynnik kontrastu 1 000 000:1 sprawia, że przeglądanie i edytowanie zdjęć oraz wideo HDR to czysta przyjemność, a Twoje ulubione filmy i seriale – uczta dla oczu. Liquid Retina XDR ma też powalające 1000 nitów jasności utrzymywanej na całym ekranie i aż 1600 nitów jasności szczytowej. Oraz zaawansowane technologie, takie jak szeroka gama kolorów P3, True Tone i ProMotion.

Olbrzymia ilość stref miejscowego przyciemniania pozwala na bardzo precyzyjne wyłączanie diod w konkretnych obszarach, co skutkuje znacznie głębszą, „prawdziwą” czernią.

Porównanie wyświetlacza nowego iPada Pro z poprzednikiem ze standardowym ekranem LED wygląda tak:

iPad Pro 12,9” z 2020 r. (po lewej) vs. iPad Pro 12,9” M1 z 2021 r.

Według Ming-Chi Kuo, w 2022 r. ten kapitalny wyświetlacz trafi też do 11-calowego iPada Pro.

Z kolei Mark Gurman z Bloomberga podawał niedawno, że przyszłoroczne iPady Pro zostaną wyposażone w szklaną obudową, która umożliwi ładowanie bezprzewodowe (z systemem MagSafe) oraz być może również dwukierunkowe ładowanie indukcyjne.

Premiera nowych modeli iPadów Pro spodziewana jest w pierwszej połowie 2022 r.

Jeszcze w tym roku ekran mini-LED ma trafić do nowych modeli MacBooków Pro 14” i 16”, których sprzedaż ma się rozpocząć tej jesieni, być może już nawet we wrześniu.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: