Kiedy będzie dostępny nowy MacBook Air i MacBook Pro z M2?

Tomek Czech   7 czerwca 2022

Apple zaprezentowało wczoraj na WWDC22 zupełnie nowego MacBooka Air z procesorem M2 oraz delikatnie odświeżonego MacBooka Pro 13” z tym samym chipem. Niestety komputery nie trafiły jeszcze do sprzedaży. Kiedy będą dostępne?

berrolia

MacBook Air/Pro z M2 (2022) – kiedy w sprzedaży?

Potwierdziły się informacje podawane kilka dni temu przez Marka Gurmana z Bloomberga, że jeśli Apple pokaże nowe laptopy na WDDC 2022, to nie będą one od razu dostępne w sprzedaży. Jest to spowodowane kłopotami produkcyjnymi w chińskich fabrykach, czasowo zamykanych ze względu na nowe fale zarażeń Covid-19.

Apple poinformowało wczoraj podczas konferencji, że zarówno nowy MacBook Air z M2, jak i 13-calowy MacBook Pro z M2 będą dostępne „w przyszłym miesiącu”.

Taka informacja znajduje się też na stronach Apple.

Oczywiście damy Wam znać, jak tylko poznamy dokładną datę premiery tych komputerów.

Niestety ich ceny są wysokie, a Apple dodatkowo podniosły ceny poprzedniego modelu MacBooka Air z M2 (5199 zł -> 5799 zł).

MacBook Pro z M1, którego ceny zaczynały się od 6699 zł, został wycofany z oficjalnej sprzedaży, a nowy model z M2 kosztuje w najtańszej wersji 7499 zł.

Na szczęście MacBooki Air/Pro z M1 wciąż możemy jeszcze kupić w starych cenach u niektórych sprzedawców, w dodatku w promocji. Na przykład na polskim Amazonie:

Niższe ceny nie utrzymają się pewnie jednak długo, więc warto się pospieszyć.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

***

Wpis zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: