Raport: Apple testuje hybrydę iPhone’a z iPadem z 9-calowym składanym ekranem OLED

Łukasz Bernaczyk   4 kwietnia 2022

Według najnowszych informacji podawanych przez analityka Ming-Chi Kuo, Apple testuje składane urządzenie z elastycznym ekranem o przekątnej około 9 cali. Możliwe, że będzie to hybryda iPada z iPhonem. Analityk dodaje, że produkt nie trafi na rynek szybciej niż w 2025 roku.

berrolia

„Składak” od Apple

Według Ming-Chi Kuo, przeprowadzane w Cupertino testy mają na celu zweryfikowanie działania w praktyce kluczowych technologii (jak np. autorski system Apple składanego ekranu), a urządzenie finalnie może mieć zupełnie inną specyfikację niż testowany model.

Może to być składany iPad lub hybryda iPada z iPhonem.

Analityk zrewidował swoje przewidywania co do potencjalnego terminu rynkowego debiutu urządzenia. Wcześniej Kuo mówił o roku 2024, teraz przewiduje, że najszybciej stanie się to w 2025 r. lub nawet później.

Co ciekawe, pierwszym urządzeniem Apple z elastycznym ekranem wcale nie musi być iPhone. W lutym pisaliśmy, że według informacji zdobytych przez eksperta od rynku wyświetlaczy – Rossa Younga, w Cupertino pracują urządzeniem z dużym, około 20-calowym składanym ekranem. Mogłaby to być hybryda iPada z MacBookiem i iMakiem.

Ming-Chi Kup informuje też, że według niego plany Apple dotyczące składanych urządzeń z elastycznym ekranem skupiają się w pierwszej kolejności na średniej wielkości produktach, następie w drugiej kolejności na urządzeniach z dużym ekranem, a dopiero w trzeciej kolejności na urządzeniach z relatywnie małym ekranem, takich jak sam iPhone.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: