„Magiczny” trick – zobacz, jak błyskawicznie kopiować zdjęcia między iPhonem, iPadem i Makiem

Łukasz Bernaczyk   5 kwietnia 2022

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem więcej niż jednego urządzenia Apple, takiego jak iPhone, iPad i Mac, z pewnością spodoba Ci się ten prosty sposób na błyskawiczne kopiowanie zdjęć między tymi urządzeniami.

Szybkie kopiowanie zdjęć między iPhonem, iPadem i Makiem

Prosty i efektowny trick pozwala na kopiowanie i wklejanie zdjęć między urządzeniami, takimi jak iPhone, iPad czy Mac szybciej niż przez AirDrop.

Aby skopiować zdjęcie, np. z iPhone’a na iPada, wystarczy na iPhonie na otwartym zdjęciu wykonać gest złączenia ze sobą trzech palców, a następnie – aby wkleić to zdjęcie na iPadzie -należy w odpowiedniej aplikacji, np. Notatki lub Wiadomości wykonać gest odwrotny, czyli rozłączania trzech palców. W podobny sposób, w jaki za pomocą dwóch palców powiększamy czy pomniejszamy zdjęcie.

Całość wygląda bardzo efektownie, działa bez problemu i bardzo szybko. Zobaczcie.

Jest jednak kilka wymagań, które należy spełnić, by używanie tego sposobu kopiowania było możliwe.

Po pierwsze, urządzenia muszą być zalogowane do jednego konta iCloud.

Po drugie, na urządzeniach musi być włączona funkcjonalność Handoff

  • na Macu można ją włączyć przechodząc kolejno do menu  > Preferencje Systemowe > Ogólne > Pozwalaj na Handoff między tym Makiem a urządzeniami iCloud
  • na iPhonie i iPadzie Handoff włączysz przechodząc do Ustawienia > Ogólne > Handoff.

Kopiowanie nie działa na gładziku Maca, ale możemy użyć skrótu „cmd+c”. Natomiast wklejanie działa bez problemu za pomocą gestu na trackpadzie.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: