Apple udostępniło iOS 15.5 beta 1 oraz macOS 12.4 ze wsparciem dla nowych Maców

Tomek Czech   5 kwietnia 2022

Apple udostępniło przed chwilą deweloperom pierwszą betę iOS 15.5. Jest to najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja iOS 15 przed premierą iOS 16, którego premiera spodziewana jest 6 czerwca na WWDC 2022.

berrolia

iOS 15.5

iOS 15.5 zawiera drobne ulepszenia i poprawki błędów. W aktualizacji nie znaleziono na razie żadnych nowych funkcji czy większych zmian.

Apple informuje, że Universal Control w iOS/iPadOS 15.5 nie działa z macOS 12.3 i iOS/iPad 15.4 (żeby funkcja działała w iOS 15.5 należy jej używać z Makiem z zainstalowaną pierwszą betą macOS 12.4, którą Apple również dzisiaj udostępniło).

Co ciekawe, iOS 15.5 oraz macOS 12.4 mogą zawierać wsparcie dla nowych Maców, których Apple nie pokazało jeszcze światu. Tak przynajmniej twierdzi zawsze dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga.

Jakie to komputery i kiedy mogą trafić do sprzedaży?

W tym roku czekamy jeszcze na całą serię Maców z procesorem M2: nowego MacBooka Air, MacBooka Pro 13” oraz Maca mini i iMaca 24”. Oprócz tego na rynku mogą się pojawić jeszcze nowy Mac Pro oraz iMac Pro.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że dwa ostatnie komputery, przeznaczone dla profesjonalistów, Apple może zaprezentować w czerwcu podczas WWDC 2022, a do sprzedaży mogłby one trafić pod koniec roku (według Ming-Chi Kou nie jest jednak wykluczone, że premiera sklepowa zostanie przesunięta na początek 2023 r.).

Natomiast nowe Maki z układem M2 mają trafić na rynek latem lub jesienią.

Jeśli Gurman ma rację co do wsparcia dla nowych Maców w iOS 15.5 oraz jeśli ta aktualizacja jest ostatnim uaktualnieniem systemu przed udostępnieniem iOS 16, który zapewne zadebiutuje w drugiej połowie września, oznaczałoby to, że nowe komputery trafiłyby do sprzedaży jeszcze w czerwcu, po WWDC 2022 lub w miesiącach letnich (lipiec-sierpień), na przykład wraz ze startem akcji Back to School.

Oprócz iOS 15.5 beta 1, Apple udostępniło dzisiaj również pierwsze bety iPadOS 15.5, watchOS 8.6, tvOS 15.5 oraz macOS Monterey 12.4.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: