OFICJALNIE: WWDC 2022 odbędzie się w dniach 6-10 czerwca

Tomek Czech   5 kwietnia 2022

Apple ogłosiło dzisiaj, że tegoroczna konferencja WWDC 2022 odbędzie się w dniach 6-10 czerwca. Spodziewamy się wtedy premiery nowych wersji wszystkich systemów operacyjnych z Cupertino – iOS 16 i iPadOS 16, watchOS 9, macOS 13 oraz tvOS 16.

berrolia

WWDC 2022: 6-10 czerwca

Sesja otwierająca konferencję (keynote) tradycyjnie odbędzie się pierwszego dnia konferencji, więc wszystkie nowe systemy zobaczymy już 6 czerwca.

Oprócz nich, podczas WWDC 2022 firma z Cupertino może zaprezentować nowe Maki przeznaczone dla profesjonalistów – Maca Pro oraz iMac Pro z własnym chipem Apple Silicon (nawet, jeśli tak się rzeczywiście stanie, to komputery te do sprzedaży trafią dopiero pod koniec roku lub na początku 2023 r.).

Nie jest wykluczone, że Apple uchyli też rąbka tajemnicy na temat swoich gogli AR/VR i obsługującego je systemu operacyjnego. Z dotychczasowych doniesień wynika, że gogle mogą trafić do sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku lub w pierwszych miesiącach przyszłego.

WWDC 2022 będzie w zdecydowanej większości konferencją wirtualną, jak w ostatnich dwóch latach, ale pierwszego dnia będzie można wziąć w niej udział fizycznie, w Apple Park w Cupertino – cześć deweloperów dostanie okazję wspólnego obejrzenia sesji otwierającej oraz State of the Union.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: