Raport: iOS 16 będzie „dużym, ważnym uaktualnieniem”, ale wygląd pozostanie niezmieniony

Tomek Czech   11 kwietnia 2022

Premiera iOS 16 już za niecałe dwa miesiące, więc zaczyna się pojawiać coraz więcej przecieków na temat nowej wersji systemu operacyjnego dla iPhone’a. Najnowsze doniesienia pochodzą od zawsze bardzo dobrze poinformowanego Marka Gurmana z Bloomberga.

berrolia

iOS 16 – premiera na WWDC 2022

Według Gurmana, iOS 16 będzie „dużym uaktualnieniem”, więc nie powinnismy się spodziewać jedynie kosmetycznych zmian.

Niestety, w swoim najnowszym raporcie dziennikarz Bloomberga nie zdradza zbyt wielu nowości, wyraźnie dając do zrozumienia, że będzie informował o nich w najbliższych tygodniach.

Na razie wspomina o znacznym ulepszeniu powiadomień oraz nowych funkcjach monitorowania zdrowia.

Co ciekawe, z jego informacji wynika, że testowane teraz w Cupertino wersje beta iOS 16 „są pełne odniesień” do nowego urządzenia Apple – gogli AR/VR, które Apple ma zaprezentować jesienią tego roku lub na początku 2023 r. Nie jest wykluczone, że podczas WWDC 2022 premierę będzie miał nowy system operacyjny przeznaczony dla tego urządzenia – rOS (reality OS).

Gurman dodaje, że w tym roku nie powinniśmy się spodziewać radykalnej zmiany wyglądu iOS, mimo że generalnie nie zmienił się on od czasów iOS 7 z 2013 r.

Premiera iOS 16 oraz nowych wersji wszystkich pozostałych systemów operacyjnych Apple odbędzie się 6 czerwca podczas WWDC 2022.

Sprawdź, które modele iPhone’a mają być kompatybilne z iOS 16.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: