Bezprzewodowy powerbank z MagSafe od Apple ładuje iPhone’a szybciej po aktualizacji oprogramowania

Tomek Czech   21 kwietnia 2022

We wtorek Apple udostępniło aktualizację oprogramowania swojego akumulatora MagSafe dla iPhone’a. Okazuje się, że po uaktualnieniu ten magnetyczny powerbank może ładować telefon szybciej w trybie pracy bezprzewodowej – z mocą 7,5 W.

berrolia

Akumulator Apple z MagSafe

Do tej pory bezprzewodowe ładowanie iPhone’ów 12 lub 13 przez magnetyczny port MagSafe odbywało się z mocą 5 W. Po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania (2.7.b.0) maksymalna moc ładowania wzrasta do 7,5 W, dzięki czemu telefon ładowany jest szybciej.

Gdy będziemy ładować iPhone’a akumulatorem MagSafe podpiętym do źródła zasialania (ładowarką o mocy co najmniej 20 W), ładowanie będzie się odbywać z maksymalną mocą 15 W.

Aktualizację akumulatora można wykonać na dwa sposoby:

  • podpinając go do iPhone’a bezprzewodowo przez MagSafe (proces aktualizacji może zająć do tygodnia);
  • podłączając go przewodem Lighting – USB-C do Maca lub iPada (proces aktualizacji zajmie do 5 minut).

Aktualną wersję oprogramowania akumulatora sprawdzisz na iPhonie w: Ustawienia > Ogólne > To urządzenie > Akumulator MagSafe (oczywiście urządzenie musi być wtedy podpięte do telefonu).

Standardowa cena akumulatora MagSafe to 499 zł, ale można go obecnie kupić w promocji ponad 100 zł taniej.

W promocji są też ładowarki MagSafe od Apple:

Jeśli szukasz tańszej alternatywy dla bezprzewodowego akumulatora MagSafe, polecamy Anker PowerCore Magnetic 5K Wireless, którego sami używamy. Jego cena to zaledwie 179 zł (występuje też w wersji ze składaną podstawką). 

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

***

Artykuł zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: