Bloomberg: nadchodzą Maki z M3

Łukasz Bernaczyk   25 kwietnia 2022

W swoim najnowszym newsletterze dziennikarz Bloomberga Mark Gurman informuje, że nadchodzącą, druga generacja autorskich procesorów Apple o nazwie M2 to nie jedene czipy, które są obecnie testowane w laboratoriach w Cupertino. W opracowaniu jest już bowiem iMac z układem M3, który ma zadebiutować w przyszłym roku.

berrolia

iMac z Apple M3 (2023)

Kilka dni temu pisaliśmy na łamach ThinkApple, że Apple intensywnie testuje aż 9 nowych Maców z procesorem M2, które stopniowo zaczną trafiać na rynek.

Wśród komputerów, które otrzymają układy M2, były wymienione między innymi MacBooki Pro, MacBook Air oraz Mac mini, jednak na próżno było szukać na liście nowego iMaca 24″ z M2.

Nie oznacza to jednak, że Apple nie pracuje nad nowym iMakiem – wręcz przeciwnie, prace nad takim komputerem już trwają, jednak Cupertino ma najprawdopodobniej nieco inne plany względem tego komputera.

Wiele wskazuje na to, że Apple nie pokaże w tym roku iMaca z procesorem M2, natomiast w przyszłym roku nowy iMac zadebiutuje od razu z układem M3.

Jak zwykle dobrze poinformowany Mark Gurman  z Bloomberga w swoim najnowszym newsletterze pisze:

Słyszę, że chipy M2 nie są jedynymi testowanymi w Apple. Jeśli czekasz na nowego iMaca, to wersja z układem M3 tego komputera jest już w przygotowaniu – choć wyobrażam sobie, że na rynku pojawi się najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

Dla tych, którzy pytają – nadal myślę, że będzie też nowy iMac Pro. Ale nie pojawi się na rynku w najbliższym czasie.”

Na razie nie znamy żadnych szczegółów technicznych dotyczących układu M3.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: