Kuo: Apple Watch Series 8 może posiadać funkcję pomiaru temperatury ciała

Łukasz Bernaczyk   2 maja 2022

Funkcja pomiaru temperatury ciała może trafić do tegorocznego Apple Watch Series 8 – twierdzi analityk Ming-Chi Kuo. Z jego informacji wynika, że brak tej funkcjonalności w ubiegłorocznym modelu był spowodowany wyłącznie problemami z algorytmem, który Apple miało czas poprawić w ciągu ostatniego roku.

berrolia

Apple Watch Series 8 z pomiarem temperatury ciała

Zdaniem Ming-Chi Kuo, wspomniane problemy z algorytmem wynikają z tego, że temperatura powierzchniowa skóry, którą ma mierzyć Apple Watch, szybko się zmienia w zależności od temperatury otoczenia.

Jako, że żaden smartwatch nie jest w stanie mierzyć wewnętrznej temperatury ciała przez swoje ograniczenia hardware’owe, Apple musiało opracować odpowiedni algorytm przeliczania temperatury powierzchniowej skóry na realną temperaturę ciała w zmieniających się warunkach.

W ubiegłym roku Cupertino nie zdążyło dopracować algorytmu na tyle, by spełniał ich wysokie kryteria.

Jednak, zdaniem analityka, jest wysoce prawdopodobne, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy Apple zdołało uporać się z problemami i dopracować algorytm, w związku z czym funkcja pomiaru temperatury ciała może pojawiać się w Apple Watch Series 8.

Jednocześnie Kuo przewiduje, że właśnie ze względu na problemy z opracowaniem odpowiedniego algorytmu, funkcja pomiaru temperatury raczej nie trafi do najnowszego smartwatcha Samsunga – Galaxy Watch 5.

Bloomberg podawał niedawno, że choć Apple Watch Series 8 może zostać wyposażony w czujnik pomiaru temperatury ciała, to zegarek na razie nie będzie pokazywał dokładnej temperatury – w tym roku, dzięki nowemu sensorowi, w watchOS 9 może pojawić się funkcja pomagająca w planowaniu czy zapobieganiu ciąży. W kolejnych wersjach zegarka czujnik może alarmować o podwyższonej temperaturze ciała.

Premiera Apple Watch Series 8 spodziewana jest jesienią.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: