iOS 16 ma jeszcze dużo bugów, premiera publicznej bety opóźniona – raport

Tomek Czech   17 maja 2022

Choć premiera iOS 16 odbędzie się już na początku czerwca, większość użytkowników będzie mogła wypróbować wersję beta dopiero w lipcu – informuje Mark Gurman z Bloomberga. Wszystko dlatego, że iOS 16 jest jeszcze mocno zbugowany.

berrolia

iOS 16 – premiera publicznej bety opóźniona

Mark Gurman podaje, że Cupertino planuje udostępnienie pierwszej publicznej bety iOS 16 razem z trzecią betą deweloperską, i że stanie się w lipcu.

Dotychczas pierwsza publiczna wersja testowa była udostępniana wraz z drugą wersją deweloperską. W ubiegłym roku stało się to 30 czerwca.

Powodem opóźnienia jest to, że nowy system nie jest jeszcze dostatecznie dopracowany – wciąż ma zbyt wiele bugów, by oddać go w ręce „zwykłych użytkowników”. Apple będzie chciało najpierw wprowadzić poprawki, z pomocą deweloperów, którzy powinni otrzymać dostęp do pierwszej bety już 6 czerwca, zaraz po prezentacji iOS 16 na WWDC 2022.

Dziennikarz Bloomberga zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i plany Apple dotyczące daty udostępnienia pierwszej publicznej bety mogą się jeszcze zmienić.

Premiera finalnej wersji iOS 16 spodziewana jest we wrześniu, wraz z premierą iPhone’a 14.

Które modele iPhone’a będą kompatybilne z iOS 16? Sprawdź tutaj.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iOS 16 znajdziesz tutaj.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: