Apple testuje niezwykle energooszczędne kolorowe wyświetlacze e-ink dla swoich nowych urządzeń

Łukasz Bernaczyk   18 maja 2022

Wszystko wskazuje na to, że Apple coraz bardziej intensywnie pracuje nad urządzeniami ze składanymi, elastycznymi ekranami. Według najnowszych informacji podawanych przez analityka Ming-Chi Kuo, obecnie firma z Cupertino testuje zastosowanie kolorowych wyświetlaczy e-ink, jako potencjalnych dodatkowych ekranów dla nadchodzących składanych urządzeń, jak iPhone, iPad, a być może także MacBook.

berrolia

Kolorowe wyświetlacze e-ink na testach w Apple

Od dawna mie jest tajemnicą, że Apple pracuje nad składanymi urządzeniami z elastycznym ekranem. Pierwszym takim urządzeniem wcale nie musi być składany iPhone – według niektórych źródeł ma to być hybryda iPada z MacBookiem, czy nawet iMakiem.

Oczywiście składany iPhone w miarę przystępnej cenie z pewnością stałby się sprzedażowym hitem, jednak nie jest to jedyne składane urządzenie z, nad którym obecnie pracuje firma z Cupertino.

W swoich ostatnich wiadomościach na Twitterze, znany analityk Ming-Chi Kuo informuje, że podczas prac nad składanymi urządzeniami Apple testuje zastosowanie kolorowych wyświetlaczy e-ink, jako zewnętrznych, dodatkowych ekranów, widocznych, kiedy główny ekran jest złożony.

Kolorowy ekran e-ink EPD (Electronic Paper Display) byłby świetny w roli dodatkowego, drugiego wyświetlacza always-on, gdyż zużywa nieporównywalnie mniej prądu niż klasyczne ekrany LCD czy OLED.

Kuo uważa nawet, że jeżeli Apple dopracuje zastosowanie wyświetlacza e-ink, jako zewnętrznego ekranu składanych urządzeń, to może się to stać pewnego rodzaju technologicznym standardem, który zostanie skopiowany przez innych producentów.

Na tym etapie nie wiemy, czy Apple ostatecznie zdecyduje się na zastosowanie wyświetlaczy e-ink w finalnych wersjach swoich składanych produktów. Firma ma w zwyczaju testowanie różnych nowych rozwiązań i technologii podczas opracowywania swoich nowych produktów, ale nie wszystkie z nich trafiają do ostatecznego produktu.

Będziemy Was informować na bieżąco, jak tylko pojawią się kolejne nowe informacje na ten temat.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: