Raport: Apple Watch Series 8 z płaskim ekranem i nowym dizajnem (rendery)

Tomek Czech   19 maja 2022

Wszyscy znamy tę historię sprzed roku – najbardziej wiarygodne źródła „świata Apple” informowały, że Apple Watch Series 7 będzie miał nowy dizajn z płaskim ekranem i bardziej płaskimi ramkami bocznymi. Tak się jednak nie stało. Dlaczego? O tym poniżej. Ale właśnie pojawiły się doniesienia, że przeprojektowanego Apple Watcha z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy w tym roku. Są też nowe rendery.

Apple Watch Series 8 (2022) z nowym dizajnem?

Co się właściwie wydarzyło w zeszłym roku? Teorii na ten temat jest kilka.

Według pierwszej z nich, Apple miało poważne problemy z produkcją zegarka z nowym dizajnem i w ostatniej chwili zmieniła plany – Apple Watch Series 7 zachował procesor i wygląd poprzednika, jego premiera była mocno opóźniona, a o jej dacie po raz pierwszy nie poinformowano podczas konferencji (więcej szczegółów na temat „tajemnicy AWS7” znajdziesz tutaj).

Druga teoria jest taka, że nowy dizajn od początku szykowany był dla modelu z 2022 r., czyli dla Apple Watch Series 8. Ale tutaj pojawiają się pytania – skąd więc dość dziwna, opóźniona premiera Apple Watch Series 7? I dlaczego o nowym dizajnie zgodnie informowały wszystkie najbardziej wiarygodne źródła, jak Mark Gurman z Bloomberga, analityk Ming-Chi Kuo i leaker Jon Prosser?

W tym miejscu dochodzimy do trzeciej teorii – Apple wyprowadziło wszystkich w pole, wypuszczając kontrolowany przeciek na temat produktu, który nie istniał. Ale tutaj znowu pojawiają się pytania – skąd więc dziwna premiera Apple Watch Series 7? I dlaczego źródła, które są niemal bezbłędne, tym razem dały się przechytrzyć?

Być może kiedyś dowiemy się, co dokładnie się wtedy wydarzyło, ale wróćmy do teraźniejszości – właśnie pojawiły się doniesienia, że przeprojektowany zegarek możemy zobaczyć w tym roku.

Użytkownik Twittera o nicku „ShrimpApplePro” podaje, że słyszał od swojego informatora w łańcuchu dostaw Apple o pojawieniu się płaskiego ekranu dla Apple Watcha. Jego produkcja ma się rozpocząć mniej więcej w tym samym czasie, co produkcja przedniego panelu dla iPhone’a 14. Wskazywałoby to na wrześniową premierę, czyli dokładnie wtedy, kiedy spodziewamy się debiutu Apple Watch Series 8.

ShrimpApplePro zapowiada, że więcej szczegółów będzie mógł podać w przyszłym miesiącu.

Na te informacje zareagował leaker Jon Prosser, który w zeszłym roku jako pierwszy poinformował o nowym dizajnie Apple Watcha – on również spodziewa się, że przeprojektowany model zobaczymy w tym roku.

Według niego, niekoniecznie będzie to Apple Watch Series 8 – być może zegarkiem z „płaskim” dizajnem będzie model „Extreme Edition” ze wzmocnioną obudową, przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie czy uprawiających sporty ekstremalne.

Prosser udostępnił też odświeżone rendery przeprojektowanego zegarka, które stworzył współpracujący z nim grafik Ian Zelbo.

Wszystko wyjaśni się jesienią (najprawdopodobniej we wrześniu), kiedy spodziewana jest premiera trzech nowych modeli smartwatcha z Cupertino:

Wszystko, co do tej pory wiemy o Apple Watch Series 8 znajdziesz tutaj.

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: