Bloomberg: w 2022 Apple zaprezentuje trzy nowe modele Apple Watcha

Tomek Czech   6 grudnia 2021

Według informatorów Marka Gurmana z Bloomberga, w 2022 r. Apple zaprezentuje aż trzy modele swojego zegarka – Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2. generacji oraz Apple Watch „Explorer” przeznaczony dla osób uprawiających sporty ekstremalne.

berrolia

Apple Watch Series 8 (2022)

Apple Watch Series 8 ma posiadać funkcję mierzenia temperatury ciała użytkownika. Według Gurmana, Apple może też wyposażać nowy zegarek w „inne nowe funkcje monitorowania zdrowia”.

Pomiar temperatury ciała odgrywa ważną rolę w czasach pandemii COVID-19, podobnie jak monitorowanie saturacji tlenowej, co umożliwia już Apple Watch Series 6.

Kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia, że przyszłe modele Apple Watcha mają mieć możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu alkoholu we krwi, a także nawodnienie organizmu czy nawet wykryć zatrucie czadem. Na razie Gurman nie potwierdza, że którakolwiek z nich trafi już do Watch 8.

W ostatnim czasie wiele mówiło się też o tym, że Apple może dodać do swojego zegarka funkcję pomiaru poziomu cukru we krwi. Jednak według najnowszych informacji uzyskanych przez dziennikarza Bloomberga, od wprowadzenia tej funkcji do Apple Watcha dzieli nas jeszcze co najmniej kilka lat.

Apple Watch SE 2. gen. (2022)

Poza tym, że jego premiera odbędzie się w 2022 r., na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat Apple Watcha SE 2. generacji.

Z pewnością będzie on pozbawiony wielu funkcji flagowego modelu, w zamian za co będzie go można kupić kilkaset złotych taniej niż Apple Watch Series 8.

Apple Watch „Extreme” Edition (2022)

Już w marcu tego roku Gurman podawał, że Apple rozważa wprowadzenie na rynek zupełnie nowej wersji Apple Watcha przeznaczonego dla osób aktywnych fizycznie oraz uprawiających sporty ekstremalne. Z założenia miałby to być odpowiednik Casio G-Shock w wersji Apple. Wewnętrznie jest określany jako „Explorer” lub „Adventure” Edition.

Zegarek ma się charakteryzować wzmocnioną obudową wykonaną z gumy lub silikonu, która zapewniłaby mu jeszcze większą odporność na wodę i pyły, ale przede wszystkim na uderzenia i zarysowania.

Apple Watch w 2022  – trzy rozmiary, większy ekran

Przypomnę, że niedawno Ross Young, eksper rynku wyświetlaczy podawał, że w przyszłym roku Apple Watch może być dostępny w trzech rozmiarach, w tym jednym większym od największego obecnie modelu 45 mm.

Czyżby każdy z trzech wspomnianych przez Gurmana modeli miał mieć inny rozmiar wyświetlacza?

W swoim najnowszym raporcie Mark Gurman zdradza taż, że w 2022 r. Apple zamierza wprowadzić na rynek pięć nowych modeli Maca [zobacz jakie].

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: