Raport: 5 nowych Maców w 2022

Tomek Czech   5 grudnia 2021

W swoim najnowszym newsletterze Mark Gurman z Bloomberga pisze, że w przyszłym roku Apple wprowadzi do sprzedaży pięć nowych modeli Maca, oczywiście z własnymi procesorami z serii „M”. Jednym z nich będzie nowy Mac Pro z chipem Apple Silicon, czyli ostatni Mac, który nie został jeszcze wyposażony w procesor stworzony w Cupertino.

berrolia

Nowe Maki w 2022

Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika, że w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek:

  • nowego, przeprojektowanego MacBooka Air z chipem M2 [więcej informacji];
  • nową wersję podstawowego modelu MacBooka Pro (którym obecnie jest MBP 13” z M1 z 2020 r.) – być może on również otrzyma chip M2;
  • nowy model Maca mini [więcej informacji];
  • high-endowego iMaca – następcę iMaca Pro [więcej informacji];
  • pierwszego Maca Pro z własnym procesorem.

Jako pierwszy do sprzedaży może trafić nowy, topowy iMac – wcześniej pojawiały się doniesienia o jego premierze już pod koniec pierwszego kwartału 2022 r.

Niewykluczone, że razem z nim pojawi się nowy Mac mini, którego premiery jeszcze niedawno spodziewaliśmy się nawet jesienią tego roku (ostatecznie wiadomo, że tak się nie stanie).

Nowy MacBook Air ma trafić do sprzedaży w połowie roku (WWDC 2022 albo miesiące wakacyjne, przed akacją Back to School), ale możliwy jest też scenariusz, że pojawi się na rynku  dopiero jesienią. Razem z nim Apple może odbyć się premiera nowej wersji podstawowego modelu MacBooka Pro.

Jako ostatni w 2022 r. zadebiutuje prawdopodobnie nowy Mac Pro (jesień 2022) z układem Apple Silicon. W ten sposób firma z Cupertino zakończy przechodzenie na własne chipy z procesorów Intela.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: