Raport: 3 nowe iPady w 2022

Łukasz Bernaczyk   6 grudnia 2021

Najnowszy newsletter Marka Gurmana z Bloomberga przynosi informacje nie tylko o nowych Macach i Apple Watchach, lecz również o trzech nowych iPadach, które mają trafić do sprzedaży w 2022 roku.

berrolia

Trzy nowe iPady w 2022

iPad 10. generacji

Budżetowy iPad 9. gen. otrzymał w tym roku spore zmiany sprzętowe, między innymi: układ A13, wyświetlacz z opcją True Tone oraz 12 megapikselową kamerę przednią z funkcją Center Stage.

Gurman nie podaje, jakie dokładnie zmiany otrzyma 10. generacja najtańszego z iPadów w przyszłym roku, jednak spodziewamy się, że będą one głównie dotyczyć wyglądu – nowy budżetowiec może mieć cieńszą od obecnego modelu ramkę, co pozwoli na zwiększenie wielkości wyświetlacza do 10,5 cala (obecnie jest to 10,2 cala).

iPad Air 5. generacji

Tu również Mark Gurman nie podaje żadnych szczegółów, jednak z innych źródeł wiemy, że nowy iPad Air ma otrzymać podzespoły zbliżone do tych z tegorocznego iPada mini.

Będzie więc najprawdopodobniej układ A15 Bionic, łączność 5G oraz przednia kamera z funkcją Center Stage.

Pojawiały się doniesienia, że do nowego Aira trafi wyświetlacz OLED, jednak wszystko wskazuje na to, że Apple w tym modelu pozostanie przy ekranie w technologii LCD.

iPad Pro (2022)

Do nowego iPada Pro w 2022 roku ma trafić ładowanie bezprzewodowe, a być może również ładowanie zwrotne, które pozwoli nam naładować np. iPhone’a lub AirPodsy, kładąc je na tylnej obudowie iPada.

W związku z tym tylna pokrywa może być wykonana ze szkła, zamiast – jak obecnie – z aluminium. Z wcześniejszych informacji wiemy, że właśnie taki rodzaj obudowy dla nowego iPada Pro Apple testowało w swoich laboratoriach.

Model 11-calowy ma zostać wyposażony w ekran mini-LED Liquid Retina XDR, który w tym roku trafił do wersji 12,9”.

Zobacz też:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: