Chcesz zobaczyć iPhone’a 14 Pro Max na kilka miesięcy przed premierą? Unbox Therapy ma niezwykle realistyczną makietę (wideo)

Łukasz Bernaczyk   19 maja 2022

Premiera całej linii iPhone’ów 14 spodziewana jest we wrześniu tego roku, tymczasem na podstawie informacji, które na przestrzeni ostatnich miesięcy wyciekały z Apple i ich azjatyckich fabryk, producenci etui do iPhone’ów przygotowali już niezwykle realistyczne makiety tegorocznych flagowców. Jedną z nich, wiernie przedstawiającą iPhone’a 14 Pro Max, zaprezentował kanał Unbox Therapy. Porównał też nowy telefon do poprzednika – iPhone’a 13 Pro Max.

berrolia

Realistyczna atrapa iPhone’a 14 Pro Max

Zaznaczmy na początku, że – jak podaje sam prowadzący kanał Unbox Therapy – prezentowana makieta iPhone’a 14 Pro Max to bardzo dokładnie zrobiona (i bardzo droga) replika spodziewanego oryginału, którą przygotowano na podstawie schematów CAD, które wyciekły z azjatyckiego łańcucha dostaw Apple. Nie jest to więc tandeta wydrukowana na drukarce 3D, a idealne odzwierciedlenie tego, jak ma wyglądać iPhone 14 Pro Max.

Generalnie wygląda na to, że poza brakiem notcha, którego zastąpią dwa otwory w ekranie (podłużne i okrągłe), zmiany w iPhonie 14 Pro Max będą niewielkie względem poprzednika.

Na krawędziach bocznych nie widać już anten, a przyciski wyciszenia i zmiany głośności wydają się być minimalnie większe.

iPhone 14 Pro Max jest o około 0,5 milimetra szerszy i 0,2 mm grubszy od iPhone’a 13 Pro Max (spekuluje się, że Apple ponownie zastosuje większą baterię).

Tylna “wyspa” z aparatami jest większa niż w poprzednim modelu – zarówno nieco szersza, jak i dłuższa oraz minimalnie wyższa. Jest to najprawdopodobniej spowodowane nową matrycą, która po raz pierwszy w iPhonie będzie miała aż 48 MP. Poszczególne obiektywy również nieco zmieniły średnicę i są większe o ponad 0,5 mm.

Zauważalną zmianą mają być też węższe ramki wokół ekranu (atrapa nie pokazuje jednak tego dokładnie, bo nie ma działającego ekranu).

Warto zobaczyć całe wideo, w którym prowadzący dokonuje dokładnych pomiarów nowego telefonu i porównuje go z iPhonem 13 Pro Max.

Na ostateczne potwierdzenie wyglądu iPhone’a 14 Pro Max i pozostałych modeli z linii „14” przyjdzie nam jednak poczekać do czasu oficjalnej, wrześniowej premiery.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: