Uwaga, dzieje się! Apple szuka PR Managera na polski rynek

Tomek Czech   20 maja 2022

Wygląda na to, że wzrasta zaangażowanie Apple w polski rynek – firma rozpoczęła rekrutację na stanowisko PR Manager w dziale komunikacji korporacyjnej w Warszawie. Polski oddział Apple jeszcze nigdy nie posiadał menedżera ds. komunikacji/rzecznika prasowego, więc szykuje się spora zmiana.

berrolia

Apple szuka PR Managera w Polsce

Oferta pracy na stronie Apple pojawiła się 13 maja. Apple poszukuje PR Managera, który dołączy do działu Corporate Communications w Warszawie, będzie odpowiadał za rynek polski i raportował do regionalnego kierownika ds. komunikacji korporacyjnej.

Do jego zadań będzie należał między innymi rozwój i wdrożenie strategii marketingowej Apple w Polsce oraz „aktywny” kontakt z polskimi mediami.

Lista wymaganych kwalifikacji jest bardzo długa – obejmuje m.in. co najmniej 7 letnie doświadczenie w mediach lub public relations, świetne rozeznanie na rynku mediów i sieci społecznościowych, znajomość rynku elektroniki użytkowej, w tym produktów i usług Apple, a także… „pozytywne nastawienie i poczucie humoru”.

Aplikować można tutaj.

Dla mediów, takich jak nasze, oznacza to łatwiejszy bezpośredni kontakt z Apple, lepsze zrozumienie strategii firmy w Polsce czy możliwość weryfikowania informacji bezpośrednio u źródła (nie liczcie oczywiście na potwierdzanie czy dementowanie przecieków).

Z kolei dla użytkowników większe zaangażowanie Apple w Polsce oznacza, że firma dostrzega rosnący potencjał naszego rynku dla sprzedaży swoich produktów, co może przyspieszyć się pojawienie się nad Wisłą niedostępnych dotąd usług czy powstanie pierwszego Apple Store.

W Polsce niedostępne są takie usługi Apple, jak AppleCare+, News, Apple Card, Apple Cash, Fitness+, iPhone Upgrade Program czy Trade In.

Od lat czekamy też na Siri po polsku. W 2020 r. Apple umieściło ogłoszenie o pracę, które zdawało się nie pozostawiać wątpliwości, że firma pracuje nad polską wersją swojej asystentki głosowej. Podobne ogłoszenie pojawiło się w lutym tego roku na LinkedIn.

Wiemy, że Apple co najmniej kilku lat widzi rosnący potencjał naszego rynku – Tim Cook kilkakrotnie wspominał o Polsce podczas telekonferencji po ogłoszeniu kwartalnych wyników finansowych firmy (np. w 2020 r. czy 2021 r.). Byliśmy jednym z krajów, które odnotowywały historyczne rekordy przychodów ze sprzedaży produktów Apple.

Damy Wam znać, jak tylko dowiemy się, kto został zatrudniony na stanowisko PR Manager w Polsce.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: