5 najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie w 2022 roku

Łukasz Bernaczyk   31 maja 2022

Firma IDC opublikowała raport przedstawiający pięć najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym kwartale 2022 r. Całą piątkę zdominowały Apple i Samsung. Zobaczmy, które dokładnie modele znalazły się na czele zestawienia.

berrolia

Top 5 najpopularnieszych smartfonów w Q1 2022

Analitycy z IDC przeanalizowali globalną sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale tego roku, czego wynikiem jest zestawienie „Top 5” najpopularniejszych modeli w Q1 2022.

Nie ma niespodzianki – na czołowych miejscach, jak we wszystkich tego typu zestawieniach od wielu lat, znalazły się oczywiście iPhone’y.

Pierwsze miejsce i jednocześnie tytuł najbardziej popularnego smartfona na początku 2022 roku przypadł iPhone’owi 13. Tuż za nim, na drugim miejscu, znalazł się iPhone 13 Pro Max, natomiast na miejscu czwartym uplasował się iPhone 13 Pro.

Pierwszą piątkę dopełnił Samsung dwoma modelami z niższej półki – na trzeciej pozycji znalazł się Galaxy A12, a stawkę zamyka Galaxy A32.

Jeśli chodzi o wartość sprzedaży, IDC podało, że w badanym okresie iPhone’y z serii „13” sprzedały się na łączną kwotę 42 miliardów dolarów, natomiast ze sprzedaży modeli Galaxy A12 oraz Galaxy A32 południowokoreańska firma wygenerowała jedynie 3,6 mld dolarów.

Samsung już wiele lat temu porzucił rywalizację z Apple na rynku topowych smartfonów (mimo wielu starań nie dał rady choćby zbliżyć się do liczby sprzedawanych przez Apple iPhone’ów) i skupił swoją uwagę na średniej i niższej półce.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: