iPhone 14 – prawie wszystkie modele z większą baterią. Znamy pojemności

Tomek Czech   22 czerwca 2022

Od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, że Apple planuje zastosować nieco większe baterie w iPhone’ach 14. Dzisiaj potwierdza to leaker ShrimpAppleProktóry w przeszłości podawał wiele sprawdzonych informacji na temat przyszłych produktów Apple.

berrolia

iPhone 14 z większą baterią

Informacje na temat dokładnej pojemności baterii wszystkich czterech modeli iPhone’a 14 pojawiły się na chińskim Weibo.

Jeśli się potwierdzą, pojemność baterii iPhone’a 14 i 14 Pro wzrośnie w porównaniu z poprzednikami, a iPhone’a 14 Pro Max nieznacznie zmaleje. Najbardziej pojemną baterię będzie miał nowy model – 6,7-calowy iPhone 14 Max.

Ma to wyglądać tak:

iPhone 13: 3227 mAhiPhone 14: 3279 mAh
-iPhone 14 Max: 4325 mAh
iPhone 13 Pro: 3095 mAhiPhone 14 Pro: 3200 mAh
iPhone 13 Pro Max: 4352 mAhiPhone 14 Pro Max: 4323 mAh

Jak widzimy, najbardziej wzrosłaby pojemność baterii iPhone’a 14 Pro. W przypadku iPhone’a 14 i 14 Pro Max zmiany byłyby minimalne i najparwdopodobniej niezauważalne.

Największą baterię ze wszystkich tegorocznych modeli miałby iPhone 14 Max, który zastąpi dotychczasową wersję mini.

Trudno powiedzieć, jak te zmiany przełożą się na czas pracy na baterii. Z ostatnich przecieków wynika, że iPhone 14 Pro i Pro Max mają posiadać ekrany z minimalną częstotliwością odświeżania zaledwie 1 Hz, co pozwoli Apple dodać do nich funkcję niegasnącego wyświetlacza „always-on” (która jest już wspierana w iOS 16). Apple z pewnością będzie się starało, żeby nie wpłynęło to negatywnie na czas pracy na jednym ładowaniu tych modeli w porównaniu z ich poprzednikami.

Premiera wszystkich czterech modeli iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: