iPhone 14: jeden z modeli wyraźnie opóźniony, może nie trafić do sprzedaży we wrześniu

Łukasz Bernaczyk   13 lipca 2022

Wiarygodny analityk Ross Young, który ma bardzo dobre źródła informacji w łańcuchu dostaw Apple twierdzi, że nowy 6,7-calowy model iPhone’a 14 (iPhone 14 Max) jest mocno opóźniony w produkcji i wydaje się wielce prawdopodobne, że Apple nie zdoła ich nadrobić do wrześniowej premiery nowych flagowców.

berrolia

iPhone 14 Max – premiera opóźniona?

Według eksperta ds. wyświetlaczy i jednocześnie bardzo wiarygodnego leakera, Rossa Younga, opóźnienia w produkcji iPhone’a 14 Max, o których pisaliśmy już w maju, są obecnie spore –  nowy model jest w tym względzie mocno w tyle w porównaniu do pozostałych trzech modeli – iPhone’a 14, 14 Pro i 14 Pro Max.

W maju tego roku głośno było o tym, że z powodu czasowego zamknięcia niektórych chińskich fabryk, produkcja iPhone’a 14 Max uległa znacznemu opóźnieniu i finalne składanie komponentów tego smartfona może rozpocząć się dopiero pod koniec sierpnia, czyli niespełna miesiąc przed planowaną premierą całej serii „14”.

Wtedy wszyscy liczyli, że Apple zdoła nadgonić te opóźnienia i iPhone 14 Max zadebiutuje razem z pozostałymi trzema modelami.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Z najnowszych informacji wynika jednak, że firma z Cupertino nie zdołała nadrobić opóźnień produkcyjnych i niestety większy z dwóch tańszych modeli iPhone’a 14 może trafić do sprzedaży później niż zakładano (oczywiście zostanie pokazany podczas wrześniowej konferencji razem z pozostałymi modelami).

iPhone 14 Max ma być wyposażony w ekran 6,7” (czyli takiej samej wielkości, jak iPhone 14 Pro Max) i procesor A15 Bionic. Telefon dalej będzie posiadał notch, a jego bateria ma mieć największą pojemność spośród wszystkich modeli iPhone’a 14.

***

Zajrzyj do naszego livebloga, gdzie na bieżąco dodajemy najlepsze promocje Amazon Prime Day.

***

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: