Platforma Disney+ wprowadziła obsługę dźwięku przestrzennego w standardzie Dolby Atmos na Apple TV 4K

Łukasz Bernaczyk   1 sierpnia 2022

Najnowsza aktualizacja aplikacji Disney+ na przystawki Apple TV 4K dodała obsługę dźwięku przestrzennego  “Spatial Audio” w standardzie Dolby Atmos.

berrolia

Disney+ z dźwiękiem Spatial Audio w Dolby Atmos na Apple TV 4K

Platforma VOD Disney+, której usługi zadebiutowały w Polsce 14 czerwca bieżącego roku, wprowadziła właśnie nie lada gratkę dla fanów wysokiej jakości dźwięku, posiadających przystawkę Apple TV 4K.

Najnowsza wersja aplikacji Disney+ (2.9.5) dla Apple TV 4K (1 gen. i 2 gen.) umożliwia odtwarzanie dźwięku przestrzennego (Spatial Audio) w standardzie Dolby Atmos.

Oczywiście aby cieszyć się Spatial Audio w Dolby Atmos podczas oglądania filmów i seriali z platformy Disney+ wymagane są głośniki, zestawy kina domowe lub słuchawki obsługujące ten tym dźwięku.

Jeżeli chodzi o urządzenia Apple Spatial Audio obsługuje oryginalny (duży) HomePod oraz słuchawki AirPods Pro, AirPods 3 oraz AirPods Max.

Źródło

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: