Wyświetlacze OLED w iPhone’ach 14 Pro/14 Pro Max będą lepszej jakości niż te w iPhone’ach 14/14 Max (raport)

Łukasz Bernaczyk   1 sierpnia 2022

Najnowszy raport dotyczący wyświetlaczy w iPhone’ach 14 informuje, że materiały zastosowane do produkcji wyświetlaczy OLED dla iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max będą nowsze i wyższej jakości niż te w iPhone’ie 14 oraz iPhone’ie 14 Max. To kolejna cecha wyróżniająca linię Pro.

berrolia

iPhone’y 14 Pro/Pro Max z lepszymi ekranami OLED

Nowe wiadomości na temat wyświetlaczy w iPhone’ach 14 przyniósł portal The Elec.

Według autora raportu obaj producenci wyświetlaczy dla iPhone’ów 14, czyli Samsung Display oraz LG Display zastosują nowsze i tym samy lepsze materiały przy produkcji ekranów OLED do iPhone’a 14 Pro oraz 14 Pro Max, w stosunku do tych użytych do produkcji ekranów iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Max.

W przypadku Samsunga, do produkcji ekranów OLED do iPhone’a 14 oraz iPhone’a 14 Max zostaną użyte materiały generacji “M11”, opracowane w 2019 roku.

Tymczasem przy produkcji wyświetlaczy dla iPhone’a 14 Pro oraz iPhone’a 14 Pro Max, Samsung użyje najnowszych materiałów generacji oznaczonej jako “M12”.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku LG Display, który dla produkcji ekranów budżetowych modeli iPhone’a 14 przeznacza starsze materiały z linii “RS-K”, podczas gdy iPhone’y 14 Pro i 14 Pro Max otrzymają nowsze komponenty z linii “RS-L”.

Lepszej jakości ekran OLED będzie kolejnym po technologii Pro Motion, braku notch’a, nowszym procesorze, szybszej pamięci RAM, skanerze LiDAR, trzecim obiektywie oraz obudowie ze stali nierdzewnej i szkła czynnikiem różniącym budżetowe linie iPhone’a od linii Pro.

Źródło

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: