Raport: Apple przechodzi na USB-C – nie tylko iPhone, ale też akcesoria otrzymają nowy port

Łukasz Bernaczyk   10 sierpnia 2022

Najnowsze doniesienia znanego i dobrze poinformowanego analityka Ming-Chi Kuo potwierdzają, że w przyszłym  roku Apple zacznie wymianę portu Lightning na USB-C we wszystkich swoich urządzeniach – nie tylko w iPhonie (15), ale też w akcesoriach. Kuo podaje, że nadchodzące słuchawki AirPods Pro 2, których premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku, będą nadal wyposażone w etui z portem Lightning, natomiast od 2023 r. wszystkie nowe AirPodsy mają już być sprzedawane z etui z portem USB-C.

berrolia

USB-C w iPhonie i akcesoriach

Przypomnę, że po 10 latach od premiery złącza Lightning Apple zdecydowało się na przejście na złącze USB-C, jako standard komunikacji przewodowej swoich urządzeń i akcesoriów.

Częściowo w podjęciu takiej decyzji pomogła Unia Europejska, która zobligowała producentów, by od 2024 r. wyposażali urządzenia mobilne (smartfony, tablety i aparaty fotograficzne) wyłącznie w port USB-C.

Najpierw usłyszeliśmy dość sensacyjnie brzmiące doniesienia, że przyszłoroczny iPhone 15 będzie posiadał port USB-C. Informacje te potwierdził kilka dni później Bloomberg.

Później Ming-Chi Kuo podał, że USB-C trafi nie tylko do iPhone’a, ale także do akcesoriów Apple. Między innymi właśnie do AirPodsów, Magic Mouse, Magic Keyboard czy akumulatora MagSafe. W USB-C ma też zostać wyposażony ostatni iPad, który jeszcze posiada Lightning – najtańszy, budżetowy model, obecnie z ekranem 10,2″.

5 urządzeń Apple, które w najbliższym czasie zmienią port Lightning na USB-C – zobacz tutaj.

 

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: