iOS 16 beta 5 – lista wszystkich nowości

Łukasz Bernaczyk   9 sierpnia 2022

Wczoraj Apple udostępniło iOS 16 developer beta 5 z kilkoma nowościami, wśród których znalazła się wyczekiwana przez wielu drobnostka, znacznie ułatwiająca życie, czyli procentowy wskaźnik baterii w pasku statusu. Zobaczmy, co jeszcze nowego znalazło się w najnowszej odsłonie iOS 16.

berrolia

iOS 16 beta 5 – wszystkie nowości

  • Procentowy wskaźnik naładowania baterii

Tak jak wspomniałem na wstępie, to niby drobnostka, ale jednocześnie funkcjonalność bardzo praktyczna i ułatwiająca korzystanie z iPhone’a. Procentowy wskaźnik naładowania baterii zniknął z iPhone’ów wraz z premierą iPhone’a X i pojawieniem się notcha.

Teraz powraca – można go włączyć w Ustawienia -> Bateria -> „Procent baterii” (niektórzy użytkownicy donoszą, że opcja ta była u nich domyślnie aktywna po instalacji iOS 16 beta 5).

Niestety, ze względu na ograniczenia techniczne (rozdzielczość ekranu), wskaźnika nadal nie znajdziemy w iPhonie Xr, iPhonie 11, iPhonie 12 mini oraz 13 mini.

Trafi więc do iPhone’a X, iPhone’a XS, iPhone’a XS Max, iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro, iPhone’a 12 Pro Max, iPhone’a 13, iPhone’a 13 Pro oraz iPhone’a 13 Pro Max.

Więcej o nowej funkcjonalności przeczytasz tutaj.

  • Nowy dźwięk przy wyszukiwaniu iPhone’a za pomocą Apple Watch’a

Bardzo użyteczną funkcją Apple Watcha jest możliwość dźwiękowego wywoływania iPhone’a, kiedy nie wiemy, gdzie ten się znajduje. Nowa wersja iOS 16 beta 5 zmienia właśnie ten dźwięk.

  • Nowy dźwięk wywołania przez aplikację Znajdź

Ten sam nowy dźwięk jest odtwarzany przez iPhone’a z iOS 16 beta 5, podczas gdy wywołujemy go z innego urządzenia poprzez aplikację Znajdź.

  • Nowy wizualizator muzyki

W trzeciej becie iOS 16 Apple wprowadziło z powrotem pełnoekranowy odtwarzacz muzyki, a teraz w iOS 16 beta 5 dodaje nowy, aktywny „wizualizator muzyki” na tym odtwarzaczu.

  • Usunięcie opcji “perspective zoom” z tla tapety zablokowanego ekranu

Funkcja “perspective zoom” na zablokowanym ekranie został usunięta, najprawdopodobniej tylko tymczasowo. Jest to funkcjonalność pozwalająca na efektowe przysłanianie zegara systemowego przez elementy fotografii dzięki wykorzystaniu głębi zdjęcia.

  • Drobne zmiany wizualne w aplikacji Muzyka

Systemowa aplikacja Muzyka otrzymała małe poprawki w zakresie wyglądu. Na przykład, znaczniki formatu Dolby Atmos i Lossless znajdują się teraz na prawo od znacznika gatunku muzyki.

  • Zrzuty ekranu z nową opcją

Teraz po wykonaniu zrzutu ekranu mamy do wyboru nową opcję – “Kopiuj i usuń”.

To wszystkie obecnie znane zmiany w iOS 16 beta 5. Jeżeli dowiemy się o jakichkolwiek innych nowościach, z pewnością zaktualizujemy wpis.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: