Raport: Apple pracuje nad czterema nowymi HomePodami. Czy będą w oficjalnej sprzedaży w Polsce?

Łukasz Bernaczyk   8 sierpnia 2022

W swoim najnowszym newsletterze redaktor Bloomberga, Mark Gurman, pisze, że w niedalekiej przyszłości możemy być świadkami kilku premier nowych smart-głośników Apple, w tym nowego, dużego HomePoda, nowej wersji HomePoda mini, głośnika będącego połączeniem HomePoda, Apple TV i kamery FaceTime, a także HomePoda z robotycznym ramieniem wyposażonym w tablet. Pytanie najważniejsze – czy inteligentne głośniki Apple będą w końcu sprzedawane także w Polsce?

berrolia

Nowe HomePody w 2023

Gurman podaje, że już na początku 2023 r. możemy się spodziewać premiery nowego, dużego HomePoda, którego poprzednika wycofano ze sprzedaży w marcu 2021 r.

Nad nową wersją większego z HomePodów Cupertino pracuje już od dłuższego czasu, o czym pisaliśmy już rok temu, a nieco bardziej szczegółowo w czerwcu tego roku. Głośnik ma otrzymać nowy procesor, lepszy ekran dotykowy i charakteryzować się jakością dźwięku zbliżoną do oryginalnego HomePoda.

Redaktor Bloomberga wspomina również, że także w przyszłym roku prawdopodobna jest premiera nowszej wersji HomePoda mini. Nie wiadomo, jakie ulepszenia otrzyma mniejszy z głośników. Redaktorzy 9to5Mac spekulują, że wszystkie nowe HomePody mogą posiadać wsparcie dla najnowszego kodeka Bluetooth – wersji 5.2.

Jednak to nie wszystko – Gurman informuje, że Apple pracuje w tej chwili nad dwoma dodatkowymi urządzeniami, które potencjalnie mogłyby trafić na rynek jeszcze w przyszłym roku lub na początku 2024 r.

Pierwsze z nich, przeznaczone do salonu, to połączenie HomePoda, z Apple TV i kamerą Face Time, o czym pisaliśmy już tutaj.

Kolejną nowością jest urządzenie będące połączeniem HomePoda, robotycznego ramienia i tabletu. Według projektantów z Cupertino, sprawdzałoby się dobrze np. w kuchni.

HomePod oficjalnie w Polsce?

Dla obywateli Polski ważną sprawą jest, czy głośniki Apple trafią wreszcie do dystrybucji w naszym kraju. Dotychczas nie były one dostępne, prawdopodobnie przede wszystkim ze względu na fakt, że obsługiwane są głównie za pomocą Siri, a – jak wiemy – asystent głosowy Apple nie obsługuje języka polskiego.

Czy ta sytuacja zmieni się w najbliższym czasie? Dwa lata temu Apple zamieściło ogłoszenie o pracę, której opis zdawał się nie pozostawiać wątpliwości, że firma rzeczywiście pracuje nad Siri po polsku. Do tej pory asystent głosowy nie przemówił jednak w naszym języku.

Czy możliwe jest wprowadzenie HomePoda do oficjalnej sprzedaży w Polsce bez udostępnienia Siri po polsku? Trudno przewidzieć, ale nie można tego wykluczyć. W maju Apple rozpoczęło poszukiwanie PR Managera w Polsce, co wyraźnie wskazuje, że zaczyna traktować nasz rynek coraz poważniej.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: