iPhone 14 Pro i 14 Pro Max z lepszymi zdjęciami z obiektywu ultraszerokokątnego – raport

Łukasz Bernaczyk   30 sierpnia 2022

Premiera całej linii iPhone’ów 14 już za nieco ponad tydzień, tymczasem najnowsze doniesienia analityka Ming-Chi Kuo, wskazują, że poza 48-megapikselowym aparatem szerokokątnym, także aparat ultraszerokokątny otrzyma poważne usprawnienia, dzięki którym zyskają przede wszystkim zdjęcia nocne.

berrolia

iPhone 14 Pro i Pro Max z większą matrycą i większymi pikselami dla aparatu ultraszerokokątnego

Premiera iPhone’ów 14 odbędzie się w przyszłą środę, 7 września.  Z informacji docierających do nas na przestrzeni ostatnich miesięcy wiemy, że najwięcej nowości czeka nas w modelach “pro”. iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max mają pozbyć się wcięcia w ekranie na rzecz dwóch otworów (lub jednego!), ponadto w smartfonach tych znajdziemy m.in. niegasnący wyświetlacz “always-on”, nowy układ A16 Bionic i szybszy RAM.

Wiele nowości dotyczyć będzie również aparatów nowych iPhoneów 14 Pro i 14 Pro Max. Przednia kamera ma otrzymać autofocus oraz większą przesłonę (f/1.9). Z kolei tylny aparat szerokokątny ma otrzymać matrycę o rozdzielczości 48 MP, zdolną rejestrować wideo w rozdzielczości 8K.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Najnowsza wiadomość zamieszczona przez Ming-Chi Kup na Twitterze wskazuje, że to nie koniec nowości dotyczących aparatów. Analityk twierdzi, że iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max otrzymają również większą matrycę z większymi pikselami dla aparatu ultraszerokokątnego. Nowe, większe piksele mają mieć rozmiar 1,4 µm (w porównaniu z 1,0 µm w iPhone’a 13 Pro/Pro Max), a nowa, większa matryca może kosztować Apple nawet o 70% więcej niż w poprzednich latach.

Dla użytkownika większa matryca z większymi pikselami w aparacie ultraszerokokątnym oznacza jeszcze lepsze jakościowo zdjęcia dzięki większej ilości światła trafiającej do sensora oraz mniejszym szumom.

Będzie to szczególnie widoczne na zdjęciach nocnych oraz tych wykonywanych w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iPhonie 14 znajdziesz tutaj.

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: