Koniec tradycyjnego dizajnu iPhone’a – model SE 4 wreszcie z ekranem edge-to-edge

Łukasz Bernaczyk   31 sierpnia 2022

Wygląda na to, że w pierwszej połowie przyszłego roku nastąpi przełomowy moment w historii iPhone’a: ostatni smartfon Apple z “klasycznym” starym wzornictwem i fizycznym przyciskiem Home – iPhone SE 3, zostanie zastąpiony przez model 4. generacji z Face ID i ekranem edge-to-edgenotchem, bliźniaczo podobnym do iPhone’a XR.

berrolia

iPhone SE 4 z dizajnem iPhone’a XR

Dobrze poinformowany leaker Jon Prosser, w najnowszym odcinku podcastu Geared Up podał, że przyszłoroczny iPhone SE 4. generacji będzie wyglądał niemal identycznie jak iPhone XR.

Dotychczasowe modele iPhone’a SE wyglądem bazują na iPhonie 8. Mają ekran o przekątnej 4,7 cala i przycisk Home umieszczony w dolnej, szerokiej ramce.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Zmiana dizajnu iPhone’a SE 4 w kierunku tego znanego z iPhone’a XR oznacza, że najtańszy z iPhone’ów otrzyma większy ekran o przekątnej około 6,1 cala, pozbędzie się szerokich ramek i fizycznego przycisku “Początek” z wbudowanym skanerem linii papilarnych Touch ID, najprawdopodobniej na rzecz notcha z systemem rozpoznawania twarzy Face ID.

Premiera iPhone’a SE 4 spodziewana jest wiosną 2023 roku. Będzie przełomowym momentem w historii iPhone’ów, gdyż – jak wspomniałem – tym samym Apple zakończy tradycyjne wzornictwo znane od pierwszej do ósmej generacji iPhone’a i jednocześnie ostatecznie uśmierci Touch ID w swoich smartfonach.

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: