Apple udostępniło iOS 12.5.6 z ważnymi poprawkami dla bezpieczeństwa dla starszych iPhone’ów i iPadów

Łukasz Bernaczyk   1 września 2022

Apple udostępniło uaktualnienie iOS 12.5.6 dla starszych iPhone’ów i iPadów, które nie obsługują iOS 15. Warto zainstalować tę aktualizację jak najszybciej, bo usuwa ona poważne luki w bezpieczeństwie systemu.

berrolia

iOS 12.5.6 naprawia poważne luki bezpieczeństwa

iOS w wersji 12.5.6 przeznaczone jest dla starszych iPhone’ów i iPadów, na których nie ma możliwości zainstalowania nowszych systemów operacyjnych od Apple. Są to:

  • iPhone‌ 5s, ‌iPhone‌ 6, ‌iPhone‌ 6 Plus
  • iPad Air
  • iPad mini 2, ‌iPad mini‌ 3
  • iPod touch 6. gen.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Uaktualnienie to jest o tyle ważne, że usuwa poważne luki w bezpieczeństwie iOS 12 – dokładnie te same, które usuwało uaktualnienie iOS 15.6.1 w nowszej wersji systemu dla iPhone’ów.

Mowa tu o odkrytych już jakiś czas temu lukach w zabezpieczeniach jądra systemu oraz w WebKit, które umożliwiały potencjalne egzekwowanie nieupoważnionego kodu wewnątrz systemu iOS.

W związku z tym, wszystkim posiadaczom starszych urządzeń Apple, pracujących na iOS 12, zalecamy natychmiastową aktualizację do wersji 12.5.6.

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: