Alternatywy dla Magic Mouse i Magic Keyboard

Redakcja   4 września 2022

Myszka i klawiatura to akcesoria must have, aby wygodnie pracować przy komputerze. O ile te wbudowane w MacBooku mogą wystarczyć do podstawowych czynności, tak w przypadku pracy dzień w dzień, jak i stacjonarnych Maców musimy się zaopatrzyć w Magic Mouse i Magic Keyboard. Czyżby?

berrolia

Czym jest Magic Mouse?

Magic Mouse to wygodna wygodna w użyciu mysz bezprzewodowa stworzona przez Apple. Atutem jest z całą pewnością wbudowany akumulator, który można wielokrotnie ładować. Całkowity czas pracy na jednym cyklu ładowania zależy od intensywności wykorzystania, ale zazwyczaj akumulator wytrzymuje nawet powyżej miesiąca.

Dzięki zintegrowanej podkładce urządzenie może przesuwać się płynnie, co znacząco wpływa na komfort pracy. Mysz wyposażona jest w tzw. obszar Multi Touch, o bardzo wysokiej czułości. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające sprawnie przechodzić między stronami czy dokumentami. Wśród wielu zalet wymienić można też bezproblemową instalację, gdyż do parowania myszy i komputera dochodzi automatycznie.

Myszy są bardzo wygodne, możliwe jest tu sterowanie gestami i to jest jej największa zaleta. W jaki sposób? Nie tylko kliknięcie, ale wystarczy stuknąć i przesuwać, używając zarówno jednego, jak i kilku palców. Przechodzenie między stronami – wystarczy przesunąć palcem w prawo lub lewo. Można to trochę porównać, jak połączenie myszy z touchpadem. Magic mouse świetnie pracuje na każdej powierzchni.

Bardzo fajny jest też kształt, opływowy, wygodny, ale “przesiadając się” z klasycznej myszy – trzeba się do niej po prostu przyzwyczaić. Co wyróżnia Magic Mouse? To bardzo solidne i nowoczesne urządzenie, o wyjątkowo estetycznym wyglądzie.

Rodzaje myszy komputerowych

Kto z Was pamięta jeszcze przewodowe myszy, w których była kulka i czasem nie działała zbyt płynnie? Na szczęście czasy te minęły, a technologia poszła na tyle do przodu, że obecnie można cieszyć się świetnej jakości sprzętem. A to dużo, aby komfort pracy był znacznie lepszy. Zastanawiasz się, jaka mysz będzie dla Ciebie najlepsza? Jakie urządzenia są obecnie dostępne? Myszy optyczne, laserowe, przewodowe i bezprzewodowe, wybór jest naprawdę duży. Ważne jest też przeznaczenie urządzenia, dlatego producenci wprowadzają do sprzedaży specjalne myszy dla graczy czy grafików. Wszystko po to, aby praca stała się komfortowa.

Co zamiast Magic Mouse?

Dla wielu osób Magic mouse mimo fajnych kształtów i innych atutów jest dla wielu osób nieosiągalna ze względu na cenę. Na szczęście dostępne są ciekawe alternatywy, bezprzewodowe, najlepiej w technologii laserowej. Jakie modele sprawdzą się tutaj najlepiej? Z całą pewnością na uwagę zasługiwały będą propozycje Logitech, zwróć uwagę na modele: MX-Master, Ultrathin Touch T630 i Pebble M350.

Nowe stanowisko pracy lub rozrywki? Na pewno zainteresuje Cię jaki fotel gamingowy będzie najlepszy.

Magic Keyboard – co to takiego?

Apple to wyjątkowa marka, która stawia na jakość. Magic keyboard świetnie sprawdzi się zarówno do pracy, jak i do codziennego stosowania w domu. Jest to naprawdę fajne, bardzo eleganckie rozwiązanie, ale zalet jest znacznie więcej. Klawiatura charakteryzuje się wyjątkowym kształtem, gwarantując świetną stabilność. Jest tak skonstruowana, aby zapobiegać jej przesuwaniu podczas pracy. Całość posiada tak dopasowany kąt nachylenia, że dłonie podczas pisania mogą odpocząć swobodnie. To propozycja bardzo kompaktowa, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca.

Klawiatura Magic keyboard jest rozwiązaniem bezprzewodowym. Dużym atutem jest dobry akumulator, który można wielokrotnie ładować. Jego żywotność jest bardzo duża, pełen cykl ładowania pozwala cieszyć się doskonałą klawiaturą nawet ponad miesiąc!

Alternatywy dla Magic keyboard

Magic keyboard poza licznymi atutami ma też wadę – cena sztandarowych produktów Apple jest jednak dość wysoka. Zastanawiasz się, jaka klawiatura może ją zastąpić? Możliwości jest co najmniej kilka. Bardzo fajną, a jednocześnie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie Logitech K380. Jest bardzo ekonomiczna i funkcyjna klawiatura, którą podłączyć można do nawet do 3 urządzeń bluetooth. Jest to dość wygodne i pozwala szybko i sprawnie przełączać się między komputerami. Innym wariantem jest Brelok K2, czyli klawiatura mechaniczna, choć nie wszystkim taki układ klawiszy może się spodobać. Innym wariantem jest klawiatura Matias, jednak takie rozwiązanie będzie miało dla wielu osób jedną podstawową wadę – jest to rozwiązanie przewodowe.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

***

Materiał partnera.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: