Czy Touch ID wróci do iPhone’a?

Łukasz Bernaczyk   3 października 2022

W ostatnich latach wiele mówiło się o tym, że skaner linii papilarnych Touch ID powróci do iPhone’a i najprawdopodobniej zostanie umieszczony pod wyświetlaczem. Mark Gurman z Bloomberga dementuje te pogłoski i twierdzi, że Touch ID nie wróci już do topowych smartfonów Apple. Być może jednak znajdzie się w budżetowym modelu SE.

berrolia

Powrót Touch ID do iPhone’a? Raczej nie

Mark Gurman jest zawsze dobrze poinformowany i nie zwykł rozpowszechniać niesprawdzonych wiadomości. W swoim najnowszym newsletterze z cyklu “Power On” informuje, że mimo krążących od dłuższego czasu informacji o powrocie Touch ID do iPhone’ów, z jego źródeł wynika, że nie powinniśmy liczyć na skaner linii papilarnych w najbliższych generacjach iPhone’ów.

Rzeczywiście, na przestrzeni ostatnich miesięcy, a nawet lat,często mówiło się, że Apple pracuje nad nowym Touch ID dla iPhone’ów, które miałoby się znaleźć pod ekranem smartfona.

Gurman podaje, że – owszem, Apple prowadziło takie prace i testowało Touch ID pod wyświetlaczem , jednak ostatecznie firma zdecydowała, że skaner linii papilarnych nie znajdzie miejsca w nadchodzących liniach iPhone’ów.

Apple nie było zadowolone z istniejących już rozwiązań, pozwalających na umieszczenie czytnika linii papilarnych pod ekranem, a rozwój prac nad tą technologią nie dawał szans na to, że w najbliższym czasie nastąpi przełom i powstanie rozwiązanie spełanijące wysokie kryteria Apple. Jednocześnie uznano, że Face ID jest zdecydowanie lepszą, bezpieczniejszą metodą biometrycznej weryfikacji użytkownika i to nad tą technologią prowadzone są teraz prace – przede wszystkim w tym kierunku, żeby wszystkie elementy systemu rozpoznawania twarzy ukryć pod wyświetlaczem iPhone’a, co może zostać zrealizowane w 2024 r., wraz z premierą iPhone’a 16.

Gurman dopuszcza jednak taką możliwość, że Touch ID znajdzie się w przycisku bocznym iPhone’a SE nowej generacji.

Na początku ubiegłego roku analitycy firmy SellCell zapytali użytkowników sprzętu Apple, jakiej nowej funkcjonalności najbardziej oczekują w nowych iPhone’ach. Okazało się, że najbardziej czekają na… powrót Touch ID.

Nowe sprzęty i brak konferencji Apple w październiku

Redaktor Bloomberga wspomniał też ponownie o nadchodzących nowościach od Apple, których premiera spodziewana jest jeszcze w tym roku. Mowa o nowych iPadach Pro 11″ i 12,9″ z układem M2, odświeżonych MacBookach Pro 14″ i 16″ z M2 Pro i M2 Max, nowym Apple TV oraz być może nowych Macach mini z M2 i M2 Pro.

Gurman nadal podkreśla, że jego zdaniem nie ma co spodziewać się kolejnej konferencji, na której zobaczylibyśmy te urządzenia. Najprawdopodobniej zostaną one zaprezentowane w formie informacji prasowej.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: