iPhone 14 bez notcha i z kamerą 48 MP -> iPhone 15 z Touch ID pod ekranem -> składany iPhone w 2024 – plany Apple na najbliższe 3 lata

Łukasz Bernaczyk   22 września 2021

W swoim najnowszym raporcie do inwestorów znany analityk Ming-Chi Kuo pisze o planach Apple względem iPhone’a na najbliższe trzy lata – o przyszłorocznym iPhonie 14, o iPhonie 15 z 2023 r., a także o pierwszym składanym iPhonie, którego premiery Kuo spodziewa się w 2024 r.

berrolia

iPhone 14 Pro (2022|) z “punch hole” zamiast notcha oraz z aparatem 48 MP

Według Ming-Chi Kuo, przyszłoroczne iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają się charakteryzować małym otworem w ekranie zamiast zmniejszonego w tym roku w iPhone’ach 13 notcha.

Większość sensorów układu Face ID powędruje najprawdopodobniej pod wyświetlacz, a przez mały otwór widoczny będzie jedynie obiektyw aparatu.

Z kolei na tylnej obudowie iPhone’a 14 Pro znajdziemy, jak twierdzi analityk, 48-megapikselowy aparat szerokokątny, który zastąpi obecny, 12-megapikselowy.

iPhone 15 (2023) z Touch ID pod ekranem

Ming-Chi Kuo zapowiada również, że rok później, czyli w 2023 r. do smartfonów Apple wróci długo wyczekiwany Touch ID umieszczony pod wyświetlaczem.

Jednak czytnik linii papilarnych pod ekranem iPhone’a 15 nie oznacza, że firma z Cupertino zrezygnuje z Face ID w tych smartfonach. Po prostu użytkownik będzie miał do dyspozycji dwa sposoby biometrycznej weryfikacji.

Kuo wyjaśnia, że podawana przez niego wcześniej prognozowana data premiery iPhone’a z Touch ID na rok 2022 uległa opóźnieniu o rok, ze względu na wolniejsze niż zakładano prace rozwojowe nad tym projektem.

Niedawno Mark Gurman z Bloomberga pisał jednak, że Apple może nie widzieć potrzeby zastosowania dwóch systemów biometrycznych w iPhonie i w związku z tym wybrać jedną z dwóch strategii dotyczących Face ID i Touch ID:

1. Modele Pro mogą zostać wyposażone w Face ID ukryte pod ekranem, a tańsze modele w klasyczne Face ID umieszczone w notchu.

2. Modele Pro otrzymują Face ID ukryte pod ekranem, natomiast tańsze modele zostaną wyposażone w ukryty pod ekranem Touch ID.

Wcześniej Ming-Chi Kuo podawał, że iPhone 15 z 2023 roku może być pierwszym iPhonem z prawdziwym ekranem edge-to-edge – bez żadnych wycięć czy otworów. Być może jednak premiera takiego modelu również zostanie opóźniona, co najmniej o rok.

Składany iPhone w 2024 r.

Według Kuo, opóźnione są również prace nad składanym iPhonem. Wcześniej analityk informował, że premiery pierwszego składanego iPhone’a, wyposażonego w 8-calowy ekran QHD+, możemy się spodziewać w 2023 r. Teraz wskazuje na rok 2024.

Nie wiemy, czy informacje Kuo znajdą odzwierciedlenie rzeczywistości. Zweryfikuje to przyszłość. Pewne jest jednak, że jest on jedną z osób najlepiej poinformowanych o przyszłych planach Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: