Transport publiczny w mapach Apple wreszcie w Polsce!

Łukasz Bernaczyk   4 października 2022

Długo przyszło czekać polskim użytkownikom sprzętu Apple na to, by funkcja transportu publicznego w natywnej aplikacji Mapy trafiła do naszego kraju. Ale wreszcie jest i działa świetnie.

berrolia

Transport publiczny w mapach Apple w Polsce

Niestety, jak to z reguły bywa, część nowych funkcji w systemach operacyjnych Apple, zwłaszcza tych związanych z regionalizacją, trafia do naszego kraju z dużym opóźnieniem w stosunku do amerykańskiej premiery.

Tak też było w przypadku transportu publicznego w aplikacji Mapy od Apple. Funkcja działająca świetnie w USA i wielu innych krajach Europy i Świata jakoś nie mogła trafić do Polski. Musieliśmy korzystać z Google Maps.

Na szczęście kilka dni temu użytkownicy map Apple zaczęli raportować, że wskazówki dojazdu do miejsca docelowego za pomocą transportu publicznego pojawiły się wreszcie w Polsce.

Teraz, jeśli chcemy dostać się transportem publicznym do określonego miejsca, natywne mapy systemu iOS/iPadOS/macOS wyświetlą nam szczegółową trasę i wskazówki z jakiego rodzaju transportu należy skorzystać krok po kroku, i o której godzinie dany autobus/pociąg/metro czy tramwaj odjeżdżają.

Co ciekawe Mapy Apple wyświetlają wskazówki dotyczące nie tylko komunikacji miejskiej, ale również międzymiastowej i to niezależnie od przewoźnika.

Zobacz: Świetna promocja na Kindle Paperwhite – taniej o prawie 200 zł!

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: