Raport: nowe urządzenie Apple może mieć 384 GB RAM

Łukasz Bernaczyk   13 października 2022

W 2023 roku spodziewamy się premiery nowego, długo wyczekiwanego Maca Pro – pierwszego z procesorem Apple Silicon. Z analizy dotychczasowego rozwoju układu “M” wynika że, nadchodzący Mac Pro może być wyposażony w chip (M2 Extreme) o niewyobrażalnych parametrach, z nawet 384 GB RAM.

berrolia

***

iPhone 14 Pro Max dostępny od ręki! Zobacz tutaj.

***

Mac Pro z M2 Extreme” (2023)

Analizując prezentowane kolejno modele układów M1 (a więc M1 Pro, M1 Max i M1 Ultra) oraz M2, serwis Macworld obliczył, jakimi parametrami może się charakteryzować procesor M2 Extreme, który ma się znaleźć w przyszłorocznym Macu Pro.

Bazując na tym, że w zasadzie każdy kolejny model układu M1 jest podwojoną wersją poprzedniego, redaktorzy MacWorld przyjęli tą samą zasadę dla układów M2 i podjęli się prognozy parametrów kolejnych układów z tej linii. Wyniki tych prognoz wyglądają następująco:

  • M2: 8 rdzeni CPU i 10 rdzeni GPU, do 24 GB RAM
  • M2 Pro (przewidywana charakterystyka): do 10 rdzeni CPU, do 20 rdzeni GPU, do 48 GB RAM
  • M2 Max (przewidywana charakterystyka): do 10 rdzeni CPU, 40 rdzeni GPU, do 96 GB RAM
  • M2 Ultra (przewidywana charakterystyka): 24 rdzenie CPU, 80 rdzeni GPU, do 192 GB RAM
  • M2 Extreme (przewidywana charakterystyka): 48 rdzeni CPU, 160 rdzeni GPU cores, do 384 GB RAM

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Już dwa lata temu Mark Gurman z Bloomberga podawał, że Apple pracowało nad chipami z 20 i 40 rdzeniami CPU oraz 64 i 128 rdzeniami GPU. Obecnie najmocniejszy procesor stworzony w Cupertino to M1 Ultra, w który wyposażony jest Mac Studio. Jego najmocniejsza specyfikacja to:

  • 20-rdzeniowe CPU
  • 64-rdzeniowe GPU
  • 128 GB RAM

Wygląda więc na to, że przyszłoroczny Mac Pro będzie prawdziwym potworem, o wiele bardziej wydajnym od i tak niezwykle mocnego Maca Studio. Prawdopodobnie potworna będzie zatem też jego cena…

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: