Dziś premiera nowych iPadów – ostatnia szansa, żeby kupić obecny model w promocji taniej nawet o 1400 zł

Tomek Czech   18 października 2022

Redaktor Bloomberga, Mark Gurman, poinformował, że premiera nowych iPadów, których spodziewamy się od wielu miesięcy, odbędzie się dzisiaj. To zatem ostatnia szansa, żeby kupić obecne modele w niższej cenie, bo po premierze nowych z pewnością mocno podrożeją, jak stało się to w przypadku Maców czy iPhone’ów. Wiele modeli iPad jest teraz w promocji, taniej nawet o 1400 zł.

berrolia

Nowe iPady (2022)

Apple z pewnością zaprezentuje nowe modele iPada Pro 11″ i 12,9″ z procesorem M2. Nie jest pewne, czy do sprzedaży już dzisiaj trafi również iPad 10. gen., ale jest to bardzo prawdopodobne. Nowe Maki, w tym MacBooki Pro 14″ i 16″ z M2 Pro i M2 Max powinny trafić na rynek w listopadzie.

Jak pisaliśmy już kilkakrotnie, nowe modele niemal na pewno będą znacznie droższe, niż obecne. Podobnie, jak stało się to z MacBookiem Air i Pro z M2 w czerwcu oraz iPhone’ami 14 przed miesiącem. Ale to nie koniec – zdrożeją też obecne modele, jak podrożały MacBooki z M1 i iPhone’y 13 po premierze nowych modeli.

Podwyżki cen mogą być naprawdę duże – starsze modele najprawdopodobniej zdrożeją o kilkaset złotych, a nowe mogą być droższe od obecnych nawet o znacznie powyżej 1000 zł (a nawet powyżej 2 tys. w przypadku iPadów Pro z dyskiem 1 TB czy 2 TB).

Dlatego jest to ostatni dzwonek, żeby kupić obecne modele iPada w starej, niskiej cenie. Tym bardziej, że wiele modeli iPada Pro, iPada Air 5, iPada mini 6 czy iPada 9. gen. jest obecnie dodatkowo przecenionych – nawet o 1400 zł!

Podstawowy model iPada 9. gen. można dostać za jedyne 1549 zł, iPada Air 5 o 450 zł taniej, a iPada mini 6 ze zniżką 500 zł.

Pełną listę iPadów w promocji znajdziecie tutaj.

Mac od ręki i w super cenie!

Nowe iPady Pro z M2 i iPad 10 gen.

Nowe iPady Pro otrzymają chip M2, który zapewni im wzrost mocy o około 20%. Ich wygląd nie zmieni się w porównaniu z obecnymi modelami. Wszystko wskazuje na to, że model 11-calowy nie zostanie wyposażony w ekran mini-LED, który posiada większy iPad Pro 12,9″.

Zmieni się za to w końcu wygląd budżetowego modelu iPada. Model 10. generacji ma mieć dizajn z płaskim bocznymi ramkami znany z obecnych modeli pozostałych tabletów z Cupertino – iPada Air, iPada mini i iPadów Pro. iPad 10 gen. otrzyma też port USB-C i nowszy procesor.

***

Artykuł zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl. Kupując przez linki afiliacyjne wspierasz ThinkApple. Dziękujemy!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: