Apple prezentuje nowe iPady Pro z M2

Tomek Czech   18 października 2022

Zgodnie z przewidywaniami, Apple wprowadziło dzisiaj do sprzedaży nowe iPady Pro 11″ i 12″ z procesorem M2. Zobaczmy, co nowego się w nich znalazło.

berrolia

Nowe iPady Pro M2 (2022)

Wygląd nowych iPady Pro nie zmienił się w porównaniu z poprzednikami, nadal są dostępne w dwóch wersjach – z ekranami 11 i 12,9 cala. Niestety potwierdziły się przewidywania, że model 11-calowy nie będzie wyposażony w ekran mini-LED, który posiada wersja 12,9″.

Nowe iPady Pro są wyposażone w chip M2 – ten sam, który znajdziemy w tegorocznych MacBookach Air i Pro. Według Apple, zapewnia on wzrost wydajności CPU o 15 %, a procesora graficznego GPU aż o 35% w porównaniu z poprzednimi modelami tabletów “pro” z M1.

Nowe iPady rejestrują wideo ProRes i obsługują superszybką łączność bezprzewodową Wi‑Fi 6E.

Obsługują też nową funkcję zbliżeniową Apple Pencil:

Funkcja zbliżeniowa na nowym iPadzie Pro z systemem iPadOS współdziała z Apple Pencil (2. generacji), wyznaczając nowy poziom interaktywności ekranu. Wykrywa ona Apple Pencil w odległości do 12 mm od wyświetlacza, więc użytkownicy mogą z wyprzedzeniem zobaczyć ślad, który zostawi rysik. Ponadto pozwala jeszcze precyzyjniej wykonywać szkice i ilustracje, a przy tym sprawia, że używanie Apple Pencil jest teraz jeszcze wygodniejsze – niezależnie od zadania.

Przykładowo, podczas korzystania z funkcji Pisanie odręczne pola tekstowe automatycznie powiększają się, kiedy rysik zbliża się do ekranu, a ręczne pismo zmienia się w tekst cyfrowy jeszcze szybciej. To innowacyjne rozwiązanie działa również w aplikacjach innych firm, sprawiając, że rysowanie i dodawanie adnotacji jest wyjątkową przyjemnością.

Nowe iPady Pro (2022) – cena

Zgodnie z przewidywaniami, nowe iPady Pro są znacznie droższe od poprzednich modeli – ceny iPada Pro 11″ zaczynają się od 5199 zł (wcześniej było to 3899 zł), a większego iPada Pro 12,9″ od 7199 zł (wcześniej – 5499 zł).

Niestety zdrożały też inne iPady – iPad 9. gen., iPad Air 5, iPad mini 6. Apple podniosło ich oficjalne ceny w Polsce o co najmniej 550 zł.

Dlatego jest to ostatni dzwonek, żeby kupić obecne modele iPada w starej, niskiej cenie. Tym bardziej, że wiele modeli iPada Pro, iPada Air 5, iPada mini 6 czy iPada 9. gen. jest obecnie dodatkowo przecenionych – nawet o 1400 zł!

Podstawowy model iPada 9. gen. można dostać za jedyne 1549 zł(!!!), iPada Air 5 o 450 zł taniej, a iPada mini 6 ze zniżką 500 zł.

Pełną listę iPadów w promocji znajdziecie tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: