Samsung ma przecieki? Koreańczycy twierdzą, że wiedzą, kiedy pojawi się pierwszy “składak” od Apple

Łukasz Bernaczyk   4 listopada 2022

Mimo że Samsung od kilku lat sam produkuje składane smartfony, ewidentnie obawia się konkurencji ze strony Apple. Dział urządzeń mobilnych koreańskiego producenta elektroniki spodziewa się premiery pierwszego składanego urządzenia Apple w 2024 roku i według pracowników Samsunga wcale nie będzie to iPhone.

berrolia

Samsung: “składany iPad zadebiutuje w 2024”

Według południowokoreańskiego portalu The Elec, w ubiegłym miesiącu dział urządzeń mobilnych Samsunga odbył spotkanie z dostawcami podzespołów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na tym spotkaniu przedstawiciele Samsunga poinformowali, że spodziewają się pierwszego składanego urządzenia od Apple w ciągu najbliższych dwóch lat. Najbardziej prawdopodobna data premiery to według nich 2024 r.

Najciekawsze jednak je to, że przedstawiciele Samsunga oczekują, że pierwszym składanym urządzeniem Apple wcale nie będzie iPhone, lecz iPad.

W ostatnim czasie temat składanych urządzeń Apple nieco ucichł, jednak jest to spowodowane raczej dużą intensywnością premier innych urządzeń firmy z Cupertino.

Wiemy, że Apple nadal intensywnie pracuje nad tego typu sprzętem i to wielotorowo. W opracowaniu jest składany iPhone oraz iPad, hybryda iPhone’a z iPadem, a nawet MacBook ze składanym ekranem.

Produkty Apple w super cenach

Kilkanaście dni temu analitycy firmy CCS Insight pokusili się z kolei o prognozę ceny pierwszego składanego iPhone’a. Biorąc pod uwagę zarówno przewidywane koszty produkcji, jak i strategię Apple co do wyceniania swoich produktów, CSS ocenia, że składany iPhone będzie kosztował około 2500 dol.

Przyjmując przelicznik stosowany przez Apple w obliczaniu cen iPhone’ów 14 w Polsce, wychodzi na to, że za składanego iPhone’a musielibyśmy zapłacić około 16 tys. zł.

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: