Przeciek: Apple opracowało rysik dla… iPhone’a

Łukasz Bernaczyk   29 listopada 2022

Jeżeli wierzyć informacjom udostępnionym przez jednego z leakerów na Weibo, to Apple zaprojektowało, a nawet wyprodukowało już niedrogą wersję Apple Pencil przeznaczoną dla najnowszych iPhone’ów i iPadów, a następnie – z niewyjaśnionych przyczyn – postanowiło nie wprowadzać tego urządzenia do sprzedaży.

berrolia

Apple Pencil dla iPhone’a

Użytkownik kryjący się pod pseudonimem DuanRui udostępnił na Twitterze informację, która wcześniej pojawiła się na Weibo – wynikało z niej, że na chwilę przed wrześniową premierą iPhone’ów 14 Apple miało gotową tanią wersję rysika Apple Pencil przeznaczonego właśnie dla iPhone’ów 14 oraz iPadów 10. generacji.

Jednak z nieznanych powodów firma z Cupertino w ostatniej chwili zdecydowała się nie wprowadzać budżetowego rysika na rynek, mimo że – jak twierdzi autor wpisu – miała już wtedy wyprodukowane około miliona sztuk tego urządzenia.

Rysik miał być znacznie tańszy od będących w sprzedaży Apple Pencil 1. gen. (599 zł) oraz Apple Pencil 2. gen. (749 zł) – jego cena miała wynosić 50 dolarów (przy obecnym przeliczniku stosowanym przez Apple to około 299 zł). Niższa cena wynikała ponoć z usunięcia niektórych technologii z budżetowego Pencila.

Rysik nie posiadał technologii wykrywania nacisku i nie był wyposażony w żadne źródło zasilania. Dzięki specjalnemu chipowi tani Apple Pencil miał być zasilany poprzez ekran iPhone’a/iPada, podobnie jak działa to w przypadku rysika S-Pen od Samsunga.

Powyższe informacje należy jednak traktować z bardzo dużą dozą sceptycyzmu, bo ich źródło jest nieznane i trudno ocenić jego wiarygodność (choć DuanRui podawał już w przeszłości sprawdzone informacje na temat nowych produktów Apple). Poza tym, dość trudno uwierzyć, że Apple nagle zdecydowało się na prowadzenie rysika współpracującego z iPhone’ami, skoro przez wiele lat celowo unikało takiego posunięcia.

Z drugiej strony, jak uczy nas historia, firma z Cupertino już wielokrotnie nas zaskakiwała, więc nie należy ostatecznie wykluczyć, że kiedyś zdecyduje się na wprowadzenia na rynek specjalnego modelu Apple Pencil dla iPhone’a.

Zobacz też: iPhone 14 Pro i 14 Pro Max dostępne od ręki

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: