Są pierwsze benchmarki układu M2 Max z 96 GB RAM. Nowe procesory Apple nadchodzą!

Łukasz Bernaczyk   1 grudnia 2022

W sieci pojawiły się wyniki pierwszych testów Geekbench układu Apple M2 Max, który najprawdopodobniej trafi do zbliżających się wielkimi krokami nowych MacBooków Pro 14″ i 16″. Zobaczmy, jak prezentuje się M2 Max na tle poprzedników.

berrolia

M2 Max – pierwszy test szybkości

W oficjalnej bazie Geekbench pojawiły się pierwsze wyniki testów wydajnościowych układu Apple M2 Max, którego premiera dopiero przed nami. Procesor ten w najbliższych miesiącach trafi najprawdopodobniej do nowych MacBooków Pro 14″ i 16″ oraz być może do kolejnej generacji Maca Studio.

Z informacji na stronie Geekbench wynika, że komputer, na którym przeprowadzono test wydajności, posiadał identyfikator “Mac 16,6” i był wyposażony w chip M2 Max posiadający 12 rdzeni oraz 96 GB pamięci RAM.

Wyniki testu Geekbech kształtują się następująco:

  • test single-core = 1853 pkt
  • test multi-core = 13855 pkt

Dla porównania przypomnę, że Mac Studio z ubiegłorocznym układem M1 Max uzyskał w tym samym teście 1755 pkt single-core i 12333 multi-core.

Jeżeli wierzyć w prawdziwość tego testu, którego niestety nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zweryfikować, to przyrost wydajności nie jest zbyt duży, a wręcz – jak na Apple – jest niewielki.

Nadchodzące układy Apple M2 Pro oraz M2 Max zostaną wyprodukowane przez firmę TSMC, być może po raz pierwszy w litografii 3 nm. Przypomnę, że układy Apple M1, M1 Pro i M1 Max, jak i A14/A15 Bionic są wykonane w litografii 5 nm.

Premiery nowych procesorów Apple spodziewamy się w pierwszej połowie 2023 roku wraz z nowymi MacBookami Pro 14″ i 16″.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: