iOS 17 – pierwsze informacje na temat nowego systemu dla iPhone’a

Tomek Czech   8 stycznia 2023

W dzisiejszym wydaniu swojego popularnego newslettera Power On, Mark Gurman z Bloomberga podaje pierwszą informację na temat iOS 17, jaka dociera do nas z poważnego, wiarygodnego źródła. Nie jest to niestety dobra wiadomość, choć może ucieszyć pewną grupę użytkowników iPhone’ów.

berrolia

iOS 17 – pierwsze informacje

iOS 17 zostanie tradycyjnie zaprezentowany podczas konferencji dla deweloperów – WWDC, która – jak każdego roku – odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu (dokładna data nie jest jeszcze znana). Na tej samej konferencji poznamy szczegóły na temat nowego systemu operacyjnego – xrOS, na którym będą działać gogle MR od Apple (według informacji Gurmana ich prezentacja odbędzie się nieco wcześniej – wiosną 2023 r.).

Jako że gogle są zdecydowanie najważniejszym produktem Apple w tym roku, do pracy nad nimi oraz nad xrOS skierowano wszystkie możliwe zasoby, w tym wielu programistów na co dzień zajmujących się innymi systemami operacyjnymi, m.in. iOS. Właśnie z tego powodu Cupertino musiało zrezygnować z wprowadzenia w iOS 17 większych zmian i kilku planowanych wcześniej nowych funkcji.

Po prezentacji iOS 17 na WWDC 2023 nie powinniśmy się spodziewać zbyt wiele. System zostanie odświeżony, pojawi się kilka nowości, ale nie będzie żadnych fajerwerków.

Takich sam los czeka, według Grumana, systemy iPadOS 17 o macOS 14.

Z takiego rozwoju wypadków mogą cieszyć się za to użytkownicy najstarszych iPhone’ów kompatybilnych z iOS 16, czyli iPhone’a 8, 8 Plus i iPhone’a X, działających na A11 Bionic. Brak dużych zmian w iOS 17 i nowych funkcji wymagających sporych zasobów sprzętowych z pewnością spowoduje, że nowy system będzie działał na wszystkich iPhone’ach, na których można zainstalować iOS 16.

***

MEGAPROMOCJA na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max – sprawdź tutaj

***

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: